OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI Niedziela Zwykła 22 sierpnia 2021 r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej Wspólnocie nowych Księży Wikariuszy: ks. mgr Karola Lipczyńskiego i ks. mgr Łukasza Skarżyńskiego. Życzymy im Bożego błogosławieństwa w pracy dla dobra Parafian i zapewniamy o modlitwie Wspólnoty.
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 17234 88 gr.
3. Przekazano również anonimowo kwoty : 100 zł i 350 zł na konto , a także 200 zł, 1000 zł i 1000 zł ze Wspólnoty Modlitewnej z jednej z sąsiednich Parafii. Bóg zapłać Hojnym Ofiarodawcom.
4. We środę po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Liderów Wspólnot działających przy naszej Parafii. Zapraszamy!
5. We czwartek 26 sierpnia Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej Wspólnocie msze św. o godz. 7.00, 10.00 oraz 18.00. Serdecznie zapraszamy Czcicieli Matki Bożej.
6. W niedzielę 19 września w Łochowie odbędą się Dożynki Powiatowe. Rozpoczną się one uroczystą mszą św. dziękczynienia za plony i owoce pracy rąk ludzkich. Uprzejmie proszę , aby naszą Wspólnotę reprezentowali Mieszkańcy ulicy Baczkowskiej, Alei Łochowskiej i Nowowiejskiej. Prosimy, aby przygotowali wieniec dożynkowy od naszej Parafii oraz wybrali spośród siebie Starościnę i Starostę Dożynek. Po mszy św. Uczestnicy udadzą się na tereny przy Pałacu Łochów gdzie będzie dalsza część Obchodów Dziękczynienia za plony.
7. Jeszcze jedno miejsce do Włoch. Jedno zostało zajęte. 17-24 września. Przypominam o spotkaniu Pielgrzymów w niedzielę 5 września po mszy św. o godz. 12.00
W szpitalu w Wyszkowie prowadzony jest nabór do badania klinicznego:
„Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2.”
Do badania przystąpiły jednostki z całego kraju. Ośrodkiem wiodącym jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie na czele z prof. Konradem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Neurologii SPSK Nr 4 w Lublinie. Badanie oprócz Szpitala Klinicznego w Lublinie prowadzone jest m.in. w szpitalu MSWIA w Warszawie, Uniwersyteckim Centrum Kliniczne Dzieciątka Jezus w Warszawie, Klinice Chorób Wewnętrznych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im Sw Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Szpitalu Specjalistyczny w Grudziądzu oraz w Szpitalu Powiatowym w Wyszkowie.
W szpitalu w Wyszkowie został powołany zespół kliniczny złożony z lekarzy różnych specjalizacji a Koordynatorem zespołu klinicznego został magister farmacji Jacek Łukasiak.
Do badania klinicznego mogą zostać zakwalifikowane osoby dotąd niezaszczepione żadną dawką przeciwko Covid-19. Badanie prowadzone jest w trybie ambulatoryjnym, tzn, nie ma potrzeby aby pacjent był hospitalizowany w szpitalu a badany produkt leczniczy pacjent przyjmuje w warunkach domowych w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym.