OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu 05 grudnia 2021 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z I piątku na misje św. w Kamerunie. Zebraliśmy 1203 zł.

2. Bóg zapłać za ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie w Krajach byłego ZSRR.

3. CARITAS rozprowadza świece na stół wigilijny-17 zł i adwentowe kalendarze dla dzieci-15 zł. Przy wyjściu znajdują się papierowe torby Caritas. Jeśli ktoś chciałby wspomóc biedną rodzinę, niech weźmie torbę, zakupi i włoży do niej podstawowe produkty oraz przyniesie najpóźniej do najbliższej soboty na korytarz przy zakrystii.

4. RORATY (Msza św. ku czci NMP) we wtorek o godz. 18.00, a w sobotę wyjątkowo o godz. 18.00, ze względu na rekolekcje. Przyjdźmy z lampionami, zwłaszcza dzieci i bierzmowani.

5. UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP w środę, 8 grudnia:

• Msze św. o 7.00, 10.00, 12.00 (Godzina Łaski) i 18.00.
  • Rycerstwo Niepokalanej zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00.
  • Ruch Światło-Życie, w święto patronalne modlić się będzie na Mszy św. o godz. 18.00.
  • Dzieci I Komunijne przychodzą tego dnia również na Mszę św. o godz. 18.00 – będzie poświęcenie i wręczenie medalików NMP Niepokalanej.

6. Z racji na spowiedzi rekolekcyjne kapłanów w sąsiednich parafiach, kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w środę i czwartek w godz. 16.00-17.30. Prosimy o zrozumienie.

7. W ramach Festiwalu Zbliżenia Kultur, w następną niedzielę, 12 grudnia Mszą św. o godz. 12.00 rozpocznie się XX KONKURS GRY NA LIGAWCE – instrumencie pasterskim związanym nieodłącznie z adwentem. Z kolei KONCERT PIEŚNI ADWENTOWYCH będzie w niedzielę, 19 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy serdecznie.

8. PŁASKORZEŹBY DO OŁTARZA GŁÓWNEGO dotrą do naszej parafii w najbliższym tygodniu.

9. Red. tygodnika „Niedziela” oznajmia, iż jest zmuszona do podwyższenia ceny gazety na 8 zł.

10. Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe FRATER poinformowało, że jest jeszcze 5 wolnych miejsc na wyjazd do Fatimy w dn. 1-9.07.2022 r. Na termin sierpniowy wolnych miejsc już nie ma.

11. Ze względu na wciąż liczne zakażenia Covid 19, w najbliższą Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6.01.2022 r. Orszak Trzech Króli niestety nie wyruszy. Chcemy jednak tego dnia przeżyć uroczystą Eucharystię w obecności Trzech Króli. Liczymy też na występ naszego chóru.

12. Ks. proboszcz czuje się już dobrze, niedługo kończy izolację i bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za życzliwość i modlitwy. Również ks. kanonik Ryszard dziękuje za wsparcie.

13. Zakończył się w naszej parafii czas rozprowadzania poświęconych opłatków. Bóg zapłać wszystkim za życzliwe przyjęcie. Jeśli ktoś nie ma, może po nie zgłosić się po każdej Mszy św. na chór, bezpośrednio do pani organistki, w dzień powszedni lub w niedzielę. Kapłani i pan kościelny nie zajmują się rozprowadzaniem opłatków.

14. NARZECZONYM, którzy odbyli katechezy przedmałżeńskie przypominamy o obowiązku odbycia kilku spotkań w katolickiej poradni rodzinnej, których celem jest przygotowanie do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Najbliższe spotkanie będzie 12 grudnia br. Więcej informacji jest na stronie FB – poradnia rodzinna Łochów. Zapisy drogą telefoniczną u prowadzących.