OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu 28 listopada 2021 r.

1. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z KK NA WSCHODZIE w najbliższą niedzielę, 5.12 (puszka)
  2. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za ofiary z zeszłej niedzieli na ołtarz. Zebraliśmy 15632 zł i 47gr. Bóg zapłać również za ofiary anonimowe 200 i 1000 zł.
  3. Rozpoczyna się ADWENT. Czy szczerze mówisz dziś: „przyjdź Panie Jezu!”?
  • MODLITWA – RORATY (adwentowe Msze św. ku czci NMP) będą we wtorki o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. Podczas rorat będzie procesja światła, dlatego dzieci niech przyjdą z lampionami i serduszkami dobrych uczynków. Będzie też losowanie figurek adwentowych. Na roraty przychodzą również kandydaci do bierzmowania.
  • POST – zachęcamy do podejmowania w tym okresie różnych umartwień, zwłaszcza abstynenckich na Bożą chwałę i nasze uświęcenie.
  • JAŁMUŻNA Caritas rozprowadza kalendarze adwent. – 15 zł oraz świece wigilijne – 17 zł.
  1. RYCERSTWO NIEPOKALANEJ ma spotkanie w poniedziałek, 29.11. po Mszy św. wieczornej.
  2. MATKI W MODLITWIE zgromadzą się na Eucharystii w środę na godz. 18.00.
  3. DZIECI I KOMUNIJNE przychodzą na spotkanie w następną niedzielę, 5.12. o godz. 12.00.
  4. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – od najbliższej środy przed Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy do tej modlitwy, zwłaszcza za naszą ojczyznę.
  5. W tym tygodniu będzie I CZWARTEK I PIĄTEK, I SOBOTA:
  • I czwartek – adoracja w bocznej kaplicy w intencji powołań po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 17.30. Po adoracji będzie w kościele modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych, zwłaszcza z osiedla przy ul. Węgrowskiej, Nowowiejskiej i przyległych.
  • I piątek – Komunią św. wynagradzamy NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja od godz. 17.00 do 17.50. Spowiedź od godz. 17.00. Prosimy jednak o spowiadanie się w tygodniu, ponieważ ks. Kanonik i ks. proboszcz są chorzy. Ofiary na tacę tego dnia będą na misje w Kamerunie. Ze względu na liczne zakażenia nie będzie wyjazdu do chorych, ale prosimy o zgłoszenia indywidualne w okresie Adwentu.
  • I sobota – Msza św. roratnia o godz. 7.00. Różaniec pokutny wg wskazań Maryi o godz. 15.00. Będzie to też zakończenie 33 dniowych rekolekcji. Ofiary wtedy składane będą przeznaczone na apostolstwo grupy prowadzącej.
  1. PSZCZELARZY, z racji na wspomnienie św. Ambrożego, zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, w najbliższą niedzielę, 5.12. o godz. 12.00.
  2. DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE będzie w następną niedzielę, 5.12. rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.
  3. KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA organizuje wyjazd do Torunia na uroczystości 30-lecia istnienia Radia Maryja. Wyjazd sprzed kościoła w sobotę, 4.12. o godz. 4.30. Zapisy u pani Jadwigi Berezy pod nr.tel. 514 806 596 lub 25 675 16 59.
  4. SPRZĄTANIE SALEK PARAFIALNYCH w sobotę, 4.12. o godz. 11.00. Prosimy by przedstawiciele grup korzystających przybyli na to spotkanie.
  5. WSPOMNIENIA ŚWIĘTYCH: Święto Św. Andrzeja Apostoła – wtorek, 30.11; Św. Franciszka Ksawerego – piątek, 3.12.
  6. Z racji na choroby kapłanów prosimy o wyrozumiałość i modlitwę. Msze św. przyjęte na ten tydzień będą odprawione wg harmonogramu, ale niektóre intencje będą odprawiane w izolacji, w łączności duchowej. Zmawianie Mszy św. w tym tygodniu wyłącznie przez telefon w godz. 16.00-17.30. Do zakrystii nie ma możliwości wejścia. W sprawach pilnych ks. jest przed zakrystią.