OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

1. SPOTKANIE PRZED PIELGRZYMKĄ do Fatimy i Santiago de Compostella dla terminu lipcowego – dziś po Mszy św. o 12.00. Miejmy ze sobą dokumenty tożsamości i długopisy.

2. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – w poniedziałek, 13.06. o godz. 17.15. Maryja w Fatimie powiedziała, że modlitwą różańcową można zatrzymać wojny. Przyjdźmy więc licznie, całymi rodzinami, aby wspólnie modlić się o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

3. NOWENNA DO MB dla osób zawierzonych Maryi – w środę, 15.06. o godz. 17.15.

4. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało) – w czwartek, 16.06. Jest to tzw. święto nakazane każdy katolik powinien tego dnia wziąć czynny udział w Eucharystii, a nie tylko w samej procesji. Jest to dzień, w którym wierzący publicznie wyznają wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. Dajmy więc piękne świadectwo wspólną śpiewaną modlitwą, pełną szacunku postawą wobec Najświętszego Sakramentu oraz godnym, a nie swobodnym strojem.

  • Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (po niej procesja do 4 ołtarzy), wieczorem Msza św. będzie o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 12.00.
  • Zaangażujmy dzieci do czynnego udziału w Mszy i procesji. Dzieci po I Komunii św. przychodzą w strojach komunijnych. W tym dniu swoją rocznicę I Komunii św. mają dzieci z klas IV. Prosimy p. katechetki o pomoc w próbach i organizacji procesji.
  • Niech przybędzie też młodzież, a zwłaszcza ta, którzy 31.05. przyjęłą bierzmowanie.
  • Druhów Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji ulicami: Długą > Kościuszki > Aleją Pokoju > Kolejową > powrót ul. Długą.
  • Przygotujmy 4 ołtarze w stałych miejscach (są do odebrania u p. Darka – kościelnego).
  • Wywieśmy też flagi i umieśćmy religijne obrazy w oknach.
  • Prosimy aby nie stawiać w tym czasie aut na trasie procesji.

5. NIESZPORY EUCHARYSTYCZNE – od piątku, 17.06. do czwartku 23.06. po Mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w sobotę, 18.06. nieszpory będą po Mszy św. o godz. 19.00 (z racji na śluby), a w niedzielę, 19.06. o godz. 18.15. Po nieszporach procesja wokół kościoła. Zachęcamy do udziału.

6. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Św. Antoniego z Padwy – poniedziałek, 13.06. (im. Ks. Bpa Antoniego Dydycza)
  • Bł. Michała Kozala BiM – wtorek, 14.06.
  • Św. Br. Alberta Chmielowskiego – piątek, 17.06.

7. MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ w naszym kościele Mateusz Krasowski będzie sprawował w przyszłą niedzielę, 19.06. o godz. 12.00. Na koniec ks. Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, za które można będzie uzyskać odpust zupełny.

8. Na piątek, 17.06 Bp udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9. WAKACYJNE PÓŁKOLONIE dla dzieci od 7 roku życia są planowane w dn. 11-15.07. Zgłoszenia przyjmuje ks. Łukasz do 20.06.

10. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne – prace czynione w naszej świątyni. Bóg zapłać!