Ogłoszenia parafialne 34. Tydzień zwykły 26.11.2023

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na remonty. Pragnę poinformować, iż koszt wymiany okien na wejściem głównym (materiały i robocizna) wyniósł 70000 zł brutto.
  2. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Italii w dniach 20-27 stycznia 2024. Chętnych proszę o kontakt. Zaliczki na wyjazd do Ziemi św. w styczniu 2024 zostały zwrócone na konta. Gdyby się stało, że ktoś zwrotu nie otrzymał, proszę o kontakt indywidualny ze mną.
  3. 1 grudnia -I piątek miesiąca. Msze św. o 7 i 18.00. Spowiadamy od 17.00. Zgłoszonych chorych odwiedzimy w godz. 10-14.
  4. I sobota miesiąca – msza św. o godz. 7.00. Po niej różaniec wynagradzający.
  5. We środę 29 listopada rozpoczynamy 33-dniowe rekolekcje zawierzenia w naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św., a potem katecheza wstępna.
  6. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się Adwent. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie adwentowym – roratach. Zapraszamy również do adwentowego wyzwania – wspólnego odmawiania jutrzni w kaplicy naszego kościoła w każdą niedzielę o 6.30. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece adwentowe z tyłu kościoła – 10 zł mała, 20 zł duża.
  7. Wspomnienie w tym tygodniu: 30.11 święto św. Andrzeja Apostoła
  8. Caritas drohiczyńska jak co roku przed Adwentem prowadzi akcję „Od serca”, która ma pomóc potrzebującym w czasie świąt. Z tyłu kościoła są wyłożone specjalne torby, które każdy może zabrać do domu i wypełnić podstawowymi artykułami żywnościowymi i środkami czystości. Z przyniesionych darów zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących. Dary przynosimy do I niedzieli Adwentu (3 grudnia).
  9. W związku ze zbliżającymi się świętami poświęciliśmy opłatki. Będą one roznoszone w tym tygodniu przez męża pani organistki – pana Leszka. Ofiary składane przy tej okazji są formą podziękowania dla pani organistki za jej całoroczną pracę w naszej parafii. Grafik opłatkowy: poniedziałek – Węgrowska, Starowiejska, Porzeczkowa, Wiśniowa, Gajowa; wtorek – Żytnia, Sadowa, Chicha, Jelinka, 11-go Listopada, Jana Kazimierza, Waryńskiego, Krótka, Prusa, Spokojna i boczne; środa – Sikorskiego, Wspólna, Dębowa, Niepodległości, Matejki, Krasickiego, Spacerowa, Podlaska, Mała, Miła; czwartek – Leśna, Aleja Łochowska; piątek – 1-go Maja, Kolejowa, Rynkowa, 10-lecia, Armii Krajowej; sobota – Aleja Pokoju, Sadzewicz, Kościuszki.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kaplicy bocznej spotkanie kandydatów do bierzmowania.