OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 Niedziela Zwykła – 23 października 2022 r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele misyjne. W tygodniu misyjnym pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach, którzy często z narażeniem życia głoszą Ewangelię wszystkim ludom i narodom.

2. W przyszłą niedzielę ofiary będą na cele inwestycyjne – prace czynione w naszej świątyni.

3. Przypominamy, że od zmiany czasu na zimowy, czyli OD NASTĘPNEJ NIEDZIELI, 30.10. MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI NAKAZANE BĘDĄ SPRAWOWANE O GODZ. 18.00 (a nie jak w okresie letnim o godz. 19.00). Warto pamiętać również, że Msze św. w soboty o godz. 18.00 są zawsze odprawiane wg formularza niedzielnego. 

4. CZAS NASZEJ SZCZEGÓLNEJ TROSKI O ZMARŁYCH jest już bliski, dlatego porządkujemy ich groby i modlimy się za nich. Zgodnie z dawną tradycją imiona naszych zmarłych wypisujemy na kartkach wypominkowych, które są przy wyjściu. Kartki przynosimy do zakrystii lub do kancelarii. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach są odprawiane Msze św. w każdy I czwartek miesiąca.

5. ZNICZE CARITAS można dziś nabyć u młodych wolontariuszy (9 zł), z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

6. RÓŻANIEC W NASZYM KOŚCIELE:

W niedziele – o godz. 18.15;   W dni powszednie – o godz. 17.15.

7. CHRZTY w naszej parafii od listopada w 2 i 3 niedzielę miesiąca będą tylko w kościele parafialnym.

8. SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI I KOMUNIJNYCH – dzisiaj o godz. 12.00.

9. ZAPISY DO SAKRAMENTU DO BIERZMOWANIA SĄ JUŻ ZAMKNIĘTE. Rozpoczął się czas formacji, dlatego kandydaci do bierzmowania, którzy złożyli deklaracje i otrzymali dzienniczki, regularnie korzystają z sakramentów świętych, nabożeństw i spotkań, angażując się w życie parafii i dokumentując aktywność w dzienniczkach. Prosimy rodziców i dziadków o towarzyszenie młodzieży modlitwą, zachętą i przykładem życia.

10. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH DLA DZIECI – w niedzielę, 30.10. o godz. 12.00 Msza św. i ciąg dalszy w salkach. Dzieci niech przebiorą się za ulubionego świętego. Zapraszamy wszystkie dzieci.

11. ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA przypada w piątek, 28.10. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym prał. Tadeuszu Osińskim (imieniny).

12. Bóg zapłać firmie MARTIN za wyremontowanie mocno zużytego kontenera na cmentarzu.

13. W naszej parafii od 1.11. br. następuje ZMIANA PERSONALNA KAPŁANÓW. Z parafii odchodzi ks. Karol Lipczyński (urlop zdrowotny), a w jego miejsce przychodzi ks. Michał Sawicki