OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary: Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia (puszka); Dla Poszkodowanych w pożarze; Na cele inwestycyjne – 200 zł.

2. Dziękujemy Marioli i Piotrowi Laurentowskim za dar 8 sadzonek lipy, do których nasadzenia nasza parafia zobowiązała się w 2018 r przy wycince drzew. Dziękuję P. Lesławowi Krzanowskiemu za dokonanie nasadzeń.

3. RÓŻANIEC W NASZYM KOŚCIELE: W niedziele – o godz. 18.15 (po zmianie czasu będzie o godz. 17.15); W dni powszednie – o godz. 17.15

4. Od listopada CHRZTY w 2 i 3 niedzielę miesiąca będą wyłącznie w kościele parafialnym.

5. KANDYDACI DO BIERZMOWANIA dziś po każdej Mszy św. odbierają INDEKSY, które uzupełniają i przynoszą do podpisu po Mszy św., różańcu, spowiedzi i innych praktykach duchowych.

6. SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI I KOMUNIJNYCH – w następną niedzielę, 23.10. o godz. 12.00.

7. SPOTKANIE OAZOWE DLA DZIECI – w sobotę, 22.10 o godz. 11.00.

8. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH DLA DZIECI – w niedzielę, 30.10. o godz. 12.00 Msza św. i ciąg dalszy w salkach. Dzieci niech przebiorą się za ulubionego świętego. Zapraszamy wszystkie dzieci.

9. KSIĘGA DZIECKA UTRACONEGO leży bocznej kaplicy – kto doświadczył straty dziecka, może w niej wpisać płeć i imię dziecka, aby w naszej wspólnocie pozostała po nim pamięć.

10. NIEDZIELA MISYJNA – za tydzień, 23.10. Ofiary na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

11. Następna niedziela w naszej parafii będzie również miała charakter maryjny – z racji na wprowadzenie do REKOLEKCJI 33. Po Mszach św. będzie można nabyć podręczniki do rekolekcji.

12. Konferencja „KU TRZEŹWOŚCI NARODU – WEZWANI DO DZIAŁANIA” odbędzie się w sobotę, 22.10. w Centrum Dialogu Kultur przy par. św. Piotra z Alkantary (tzw. klasztor) w Węgrowie. Bardzo ciekawy program jest na plakacie przy wyjściu. Zachęcamy do udziału wszystkich, którym leży na sercu trzeźwość naszych rodzin i ojczyzny.

13. WYPOMINKI – czyli nasza pamięć o zmarłych – roczne, półroczne, jednorazowe. Karteczki są na stoliku. Wypisujemy wyraźnie imiona zmarłych a także imię, nazwisko, dzielnicę i ulicę osoby zamawiającej. Msze św. za + zm. polecanych w wypominkach są w każdy I czwartek miesiąca.

14. KWESTIA MSZY ŚW. POGRZEBOWYCH – TYTUŁEM PRZYPOMNIENIA:

• Na pogrzebach uczestnicy składają dobrowolne ofiary, z których (decyzją Rady Parafialnej) 1. połowa jest na utrzymanie cmentarza, a 2. połowa jest na Msze św. za + osobę zmarłą.
  • Jak jest wyliczana ilość Mszy św. pogrzebowych ze złożonych ofiar? Jako, że nie ma stawek za Mszę św., gdyż jest ona bezcennym darem Boga, dlatego ilość Mszy św. jest wyliczana na podstawie średniej ofiary jaka zazwyczaj jest składana w naszej parafii.

15. PORZĄDKUJEMY GROBY NASZYCH BLISKICH. Uszanujmy też groby zmarłych spoza naszych rodzin. Dla orientacji podaję koszty jakie ponosi parafia w utrzymaniu porządku na cmentarzu:

• Opłata roczna za wywóz śmieci – ok. 87000 zł.
  • Przychody: z placowego – 27000 zł oraz z połowy ofiar na tacę pogrzebową – 13250 zł.
  • Brakująca suma – 46750 zł jest pokrywana z tacy.

16. ZNICZE CARITAS – w cenie 9 zł są już do nabycia u wolontariuszy. Dochód na cele charytatywne.

17. Przypominamy, że OD NIEDZIELI, 30.10. BR. (od zmiany czasu na zimowy) MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI NAKAZANE BĘDĄ SPRAWOWANE O GODZ. 18.00 (a nie jak w okresie letnim o 19.00). Msze św. w soboty o godz. 18.00 są odprawiane wg formularza niedzielnego.

18. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Św. Ignacego Antiocheńskiego – poniedziałek, 17.10.
  • Święto Św. Łukasza Ewangelisty – wtorek, 18.10. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o  Łukaszu Skarżyńskim, który obchodzić będzie swoje imieniny, jak również o służbie zdrowia, której patronuje św. Łukasz. W int. ks. Łukasza będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
  • Św. Jana Kantego – czwartek, 20.10.
  • Św. Jana Pawła II – sobota, 22.10