OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX Niedziela Zwykła 17 października 2021 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za ofiary dziś złożone na tacę z przeznaczeniem na budowę naszego ołtarza głównego. Za tydzień podam ile dziś przekazaliśmy na ten cel.

2. W imieniu Wspólnoty i swoim własnym dziękuję za ofiary, które zostały przekazane anonimowo: 200 zł, 500 zł oraz 2000 zł.

3. Święto ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY będzie jutro, w poniedziałek. Z tej racji już dziś otaczamy modlitwą naszego wikariusza ks. Łukasza Skarżyńskiego, prosząc dla Niego o obfitość Bożych Łask za wstawiennictwem św. Patrona. Modlimy się także za lekarzy, pielęgniarki, położne i wszystkich pracowników służby zdrowia.

4. Wspomnienie ŚW. JANA PAWŁA II, papieża w piątek 22.10.

5. Wczoraj zakończyliśmy zapisy do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Niedługo rozdamy zamówione indeksy, podamy podział na grupy i harmonogram spotkań formacyjnych. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania, zgodnie ze złożoną deklaracją, uczestniczą w każdej niedzielnej i świątecznej Eucharystii, nabożeństwach różańcowych i innych, dbają o czystość serc w sakramencie pokuty i uczestniczą w katechezie szkolnej. Warto, aby włączyli się też do grupy KSM-u, ministrantów, wolontariatu czy scholi.

6. Dzieci i młodzież zachęcamy do dołączenia do SCHOLI DZIECIĘCEJ – próby w każdy czwartek o godz. 16.00 i MŁODZIEŻOWEJ – próby w każdą środę o godz. 18.30.

7. TYDZIEŃ MISYJNY rozpoczniemy najbliższą niedzielę, 24.10. Taca tego dnia przeznaczona będzie na fundusz misyjny.

8. Zbliża się okres WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych, porządkujemy groby i przede wszystkim modlimy się w ich intencji. Jedną z tradycyjnych modlitw Kościoła za zmarłych są WYPOMINKI. Wypisujemy w nich wyraźnie imiona naszych zmarłych, które w okresie oktawy, a także przez cały rok, w I czwartki miesiąca, będą odczytywane na modlitwie wraz z comiesięczną Mszą św. sprawowaną w ich intencji. Na stoliku są do wzięcia parafialne kartki wypominkowe, które zaprojektował i wykonał ks. Karol. Dziękujemy mu bardzo. Wypominki są roczne, półroczne, jednorazowe.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.

10. Są do nabycia ZNICZE CARITAS, jako pomoc ubogim i najbardziej potrzebującym w cenie 7 zł.