OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII Niedziela Zwykła 10 października 2021 r.

1. Dziś Dzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary do puszek na pomoc zdolnym a niezbyt majętnym młodym ludziom.

2. Bóg zapłać za ofiary anonimowe na budowę naszego ołtarza w wysokości 200 zł i 2000 zł (na konto parafialne).

3. Dziś o godz. 18.30 odbędzie się montaż słowno – muzyczny z okazji XXI Dnia Papieskiego przygotowany przez scholę młodzieżową, KSM i ministrantów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólne obchody ku czci naszego rodaka Św. Jana Pawła II.

4. We środę o godz. 17.15 różaniec fatimski. To ostatnie w tym roku Nabożeństwo. W przyszłym, jeśli Bóg pozwoli, rozpoczniemy od maja a w lipcu i sierpniu nasi Parafianie będą uczestniczyć w procesji światła i różańcu w Fatimie. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Czcicieli Matki Bożej.

5. Zapraszamy na różaniec codziennie po mszach św. o godz. 18.00 za wyjątkiem najbliższej środy. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek na godz. 17.00

6. We czwartek Święto Edukacji Narodowej. Pomódlmy się w intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

7. W naszej parafii odbędą się rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort.
33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Dzieci Maryi AD IESUM PER MARIAM. Wspólne nabożeństwa rekolekcyjne będą odbywały się raz w tygodniu. Zapisy, materiały rekolekcyjne i niezbędne szczegóły zostaną przekazane na spotkaniu organizacyjnym 17 października po Mszy św. o g.12.00. Zapraszamy każdego, kto pragnie przez Maryję doświadczyć głębszego spotkania z Bogiem.

8. 24 października – Niedziela różańcowa. Przybliżenie idei Żywego Różańca przez kapłanów na każdej mszy świętej. W tym dniu odbędzie się także spotkanie zelatorek KŻR naszej parafii z księdzem proboszczem po mszy świętej o godz.12.00.

9. 23 październik – spotkanie KŻR męskim. W tym dniu mężczyźni prowadzą różaniec święty (część radosna) po mszy świętej o godzinie 18.00

10. 28 październik – Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Koła różańcowe naszej parafii gromadzą się na nabożeństwie różańcowym. W duchowej łączności trwają na adoracji i modlitwie różańcowej, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i przygotowując się do beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot.

11. W przyszłą niedzielę, 3 miesiąca, taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne czyli budowę naszego ołtarza. Zbliża się miesiąc listopad a pod jego koniec mają zostać dostarczone płaskorzeźby. Cierpliwie czekamy.

12. Jeszcze zostało kilka miejsc na wyjazd do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 1-9 lipca 2022. Proszę szanownych pielgrzymów o wpłaty zaliczki na podane konto. Nie przelewajmy tej kwoty na konto parafialne a tak się zdarzyło już kilka razy.