WIZYTA DUSZPASTERSKA (tzw. kolęda) – od wtorku, 28 grudnia.

1. PODSTAWOWE ZASADY:

• Jest to czas bezpośrednich spotkań duszpasterzy z parafianami, wspólnej modlitwy i udzielenia specjalnego błogosławieństwa. Przygotujmy więc mały ołtarzyk: biały obrus, krzyż, świece, woda święcona i Biblia. Można przynieść dewocjonalia do poświęcenia.
  • Podczas kolędy zawsze są aktualizowane dane parafian. W ramach cyfryzacji kancelarii, będziemy zapisywali na nowo wszystkich parafian aktualnie mieszkających na terenie naszej parafii. W myśl prawa kościelnego, do parafii należy się tam, gdzie się aktualnie mieszka (miejsce zamieszkania jest czymś innym niż meldunek). Z racji na obowiązujące nas przepisy RODO, wszystkie dane kancelaryjne są poufne.
  • Ofiary tradycyjnie składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę/spłatę naszego ołtarza. Już teraz składamy za nie serdeczne Bóg zapłać!
  • Zachowajmy tradycję podprowadzenia kapłana do najbliższej rodziny, która w tym roku przyjmuje kolędę. Prosimy o otwarcie furtek na posesje i zamknięcie czworonogów.
  • Od strony epidemicznej – wszyscy duszpasterze naszej parafii są zaszczepieni. Jeśli jednak ktoś ma pewne obawy i nie czuje się na siłach, aby przyjąć kapłana, nie będzie problemu, my to zrozumiemy i uszanujemy. Niech nikt z parafian nie czuje z tego powodu jakiejś presji. Będzie możliwość w późniejszym czasie otrzymania błogosławieństwa, po Wielkanocy. Podczas spotkań zachowajmy fizyczny dystans, nie będziemy podawali też ręki na powitanie czy pożegnanie (proszę nie traktować tego jako braku szacunku). Prosimy o wywietrzenie pomieszczenia, w którym będzie kapłan. Jeśli w danym domu są osoby chore na covid czy grypę, wtedy kolęda będzie w innym, dogodnym terminie.

2. PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

WTOREK, 28 grudnia, od godz. 9.00 – cały Barchów wraz z koloniami (3 kapłanów):

• 1 ks. – od „zza Górki” (prosimy o towarzyszenie autem)
  • 1 ks. – od okolic świetlicy
  • 1 ks. – od torów

ŚRODA, 29 grudnia, od godz. 9.00 – Jasiorówka (3 kapłanów):

• 1 ks. – od torów
  • 1 ks. – od Jerzysk
  • 1 ks. – od końca (droga do ulicy Żeromskiego)

CZWARTEK, 30 grudnia, od godz. 9.00 (3 kapłanów):

• 1 ks. – najpierw Samotrzask potem Jasiorówka przy torach od nowego wiaduktu
  • 1 ks. – ul. Żeromskiego od granicy z Parafią Budziska w kierunku ul. Dolnej