OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Świętej Rodziny 26 grudnia 2021 r.

1. OKTAWA BOŻEGO NARODZENIA (8 DNI) trwa do 1.01. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa w Eucharystii i dalszego świętowania. Adorujmy również Pana Jezusa i Świętą Rodzinę przy żłóbku betlejemskim, polecając sprawę naszych rodzin, Ojczyzny i pokoju na świecie.

2. NOWY OŁTARZ:

• W zeszłą niedzielę z ofiar na tacę przeznaczoną na budowę ołtarza zebraliśmy 18102 zł 78 gr. Ponadto P. Zbigniew Wójcik z Firmy „Duet” przekazał na ten cel 2000 zł. Wpłynęły również 2 ofiary anonimowe: 200zł i 1000 zł. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM.
  • Jak widać, prace przy ołtarzu ściennym zostały ukończone. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają tę budowę od początku. Zostało nam do spłacenia połowa wartości płaskorzeźb. Będziemy to czynili w miarę naszych możliwości, bo taką mamy umowę z wykonawcą.
  • Chcemy wkrótce rozpocząć budowę ołtarza ofiarnego, ołtarza przy tabernakulum, ambonki czyli lektorium oraz pokrycia prezbiterium odpowiednim do całej kompozycji kamieniem.
  • Istnieje potrzeba zainstalowania na prezbiterium profesjonalnej iluminacji świetlnej, aby doświetlić miejsce celebrowania i podkreślić walory artystyczne nowego ołtarza.
  • O wszystkim będę na bieżąco informował najpierw Radę a następnie naszych parafian.

3. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ: Kościołowi Domowemu, młodzieży parafialnej, P. Marzenie Sawera, Morsom łochowskim i Państwu Laurentowskim za dostarczenie choinek.

4. KONCERT KOLĘD w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Scholi odbędzie się w niedzielę, 02 stycznia o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

5. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poniedziałek, 27.12., tego dnia katolicy dziękują Bogu za dar życia i przebłagają za zabójstwa dzieci nienarodzonych.
  • Święto Męczeństwa św. Młodzianków – wtorek, 28.12.
  • Św. Sylwestra Papieża – piątek, 31.12. – ostatni dzień roku kalendarzowego.
  • Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za rok 2021 wraz z modlitwą o błogosławieństwo na nowy rok.
  • Po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.15.
  • O godz. 23.15 Eucharystia dziękczynno-błagalna na progu nowego roku 2022.
  • Przypominamy, że w Sylwestra nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Zapraszamy wszystkich na wspólne dziękczynienie Bogu za mijający rok, z błaganiem o potrzebne łaski dla nas, dla naszej Ojczyzny i dla całego świata.
  • UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – sobota, 1.01.2022. Jest to święto nakazane i dzień modlitwy o pokój. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Z racji, że jest to również I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej. W tym dniu wyjątkowo 15-minutowe rozważanie i różaniec odmawiamy indywidualnie. Można będzie w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, Przyjdź”.