ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

• MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – godz. 19.30. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa, dlatego my kapłani prosimy o modlitwę i Komunię św. w naszej intencji.
  • ADORACJA po liturgii – przez całą noc, aż do godziny 19.00 w Wielki Piątek. W godz. 23.00-7.00 rano, adoracja będzie w ciszy.
  • ZEGAR MĘKI PAŃSKIEJ czyli 24-godzinne rozważanie Męki Pańskiej, rozpocznie się w naszej parafii w Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Do udziału zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza Osoby, które zawierzyły się Maryi podczas 33-dniowych rekolekcji, aby odpowiadając na Jej wezwanie modlitwą i pokutą zadośćuczynić Bogu, wyjednać łaski nawrócenia dla grzeszników, pokój na świecie i błogosławieństwo dla naszych rodzin.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

• LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – godz. 19.30. (w tym czasie będzie możliwość spowiedzi)
  • ADORACJA po liturgii – do godz. 23.00.Prosimy wszystkie parafialne wspólnoty o włączenie się do adoracji w ciągu dnia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Grafik adoracji jest umieszczony w gablocie.
  • Ofiary na tacę – na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc w Ziemi Świętej.
  • Obowiązuje post ścisły – jakościowy (bez mięsa) i ilościowy (1 posiłek do syta i 2 lekkie).

WIELKA SOBOTA

• ADORACJA – w godz. 8.00-19.30. Zachęcamy szczególnie do adoracji rodzinnej.
  • WIGILIA PASCHALNA – o godz. 20.00 (zbieramy się na zewnątrz przy ognisku). Przynieśmy zabezpieczone przed kapaniem wosku świece, przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  • ADORACJA po liturgii – do godz. 23.00 – prowadzi parafialna młodzież. Do czuwania przy Grobie Pańskim i na Rezurekcję zapraszamy druhów strażaków i harcerzy.
  • Poświęcenie pokarmów, soli i wody (przynosimy własne naczynia na wodę):
      • Kościół w Łochowie – godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 16.00.
      • Jasiorówka (remiza) – godz. 12.00
      • Polna 11 (u P. Ciepłowskich) – godz. 12.00
      • Barchów (świetlica) – godz. 12.00
      • Stary Łochów (remiza) – godz. 13.15

NIEDZIELA WIELKANOCY

• REZUREKCJA 6.00 rano. Od godz. 5.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z racji na procesję wokół kościoła, samochody stawiamy tak, aby uczestnicy mogli swobodnie przejść.
  • Pozostałe Msze św. – godz. 10.30, 12.00 i 19.00.