Ogłoszenia parafialne Zmartwychwstanie Pańskie 31.03.2024

 1. Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Świąt Paschalnych w naszej Wspólnocie! Dziękuję Księżom Wikariuszom za budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy, za czuwanie nad przebiegiem liturgii i nieoceniony wysiłek w Wielkim Poście! Jestem Wam szczerze wdzięczny! Dziękuję za wydatną pomoc Księżom Seniorom. Dziękuję Panu Leszkowi i Panu Markowi za czuwanie nad całokształtem naszej rzeczywistości Parafialnej. Dziękuję Panu Darkowi Korosiowi. Dziękuję Pani Gabrieli. Dziękuję Panom i Paniom z Domowego Kościoła. Dziękuję Przyjaciołom Oblubieńca i członkom chóru parafialnego za budowę ciemnicy i grobu. Dziękuję ministrantom i lektorom. Dziękuję naszym wszystkim Wspólnotom duszpasterskim. Dziękuję Pani Marzenie Sawera za dekorację w naszej Świątyni. Jak zawsze najpiękniejsze kwiaty! Zawsze jest życzliwa i profesjonalna. Dziękuję za różnego rodzaju ciasta i inne dary. Bóg zapłać!
 2. W najbliższy piątek, jako, że jest to Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Dzieci, które zbierały do Skarbonek Jałmużnę Wielkopostną, przyniosą ją w przyszłą niedzielę i wrzucą do pojemnika, który będzie stał przed ołtarzem. To jest dar dzieci dla potrzebujących.
 4. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele charytatywne.
 5. Ofiary złożone do puszek w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pomoc w leczeniu dziecka z naszej gminy, małego Rafała Telakowca. Od urodzenia choruje. Rodzice szukają z różnych źródeł (zbiórki, platformy charytatywne , np. „Sie pomaga” , itd.). Zachęcam w Niedzielę Miłosierdzia do wsparcia. Jak zwykle w wolności. Bóg zapłać!
 6. Jeszcze są miejsca na wyjazd Pielgrzymkowy do Grecji „Śladami św. Pawła” w dniach 30.09 – 7.10. br. Koszt – 4650 zł i 200 Euro. Zapisy poprzez przesłanie zaliczki na konto pielgrzymkowe w wysokości 1650 zł. Do zwiedzenia zarówno Grecja Antyczna, jak
  i chrześcijańska.
 7. We środę, 3 kwietnia, o godz. 18.00, spotykają się Matki w Modlitwie.
 8. We czwartek, 4 kwietnia, adoracja od 7.30 – 17.30 w kaplicy Krzyża św. Po niej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z osiedla Leśna . Msza św. o godz. 18.00.
 9. 5 kwietnia, I piątek miesiąca. Jeśli żyjemy w łasce uświęcającej, spowiedź w dniu 5 kwietnia nie jest potrzebna. Wystarczy Komunia św. Stąd w piątek spowiadamy od godz. 17.30. Litania do Serca Pana Jezusa przed mszą św. o godz. 18.00. Chorych zgłoszonych odwiedzimy od godz. 10.00 do 15.00.
 10. 6 kwietnia, I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00, po niej różaniec poprzedzony rozważaniami według wskazań Matki Bożej.
 11. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00 w kaplicy bocznej.
 12. Od przyszłej niedzieli msze święte wieczorne w porządku niedzielnym będą odprawiane o godz. 19.00.