Ogłoszenia parafialne XXXIII niedziela zwykła 19.11.2023

  1. Wspomnienia w tym tygodniu: 20.11 św. Rafała Kalinowskiego; 21.11 Ofiarowanie NMP; 22.11 św. Cecylii; 24.11 św. Andrzeja i Towarzyszy; 26.11 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego
  2. Dziś zbiórka do puszek – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  3. Taca inwestycyjna w przyszłą niedzielę, 26 listopada.
  4. W dniach 29.11 do 01.01.24 odbędą się w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje zawierzenia Matce Bożej. Prowadzącym będzie ks. Paweł Koc. Konferencje będą odbywać się w każdą środę po Mszy wieczornej, ich tematem będą poszczególne prawdy wiary dotyczące Maryi. Podręcznikiem w tych rekolekcjach będzie książka autorstwa ojca Fabera oraz traktat św. Ludwika. Zapisy do 20. listopada w zakrystii (do jutra). W rekolekcjach mogą uczestniczyć zarówno Ci, którzy chcą się zawierzyć, jak i już zawierzeni, którzy powinni przynajmniej raz w roku odnawiać zawierzenie. Szczegółowe informacje u ks. Pawła.
  5. Caritas drohiczyńska jak co roku przed Adwentem prowadzi akcję „Od serca”, która ma pomóc potrzebującym w czasie świąt. Z tyłu kościoła są wyłożone specjalne torby, które każdy może zabrać do domu i wypełnić podstawowymi artykułami żywnościowymi i środkami czystości. Z przyniesionych darów zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących. Dary przynosimy do I niedzieli Adwentu (3 grudnia).
  6. W związku ze zbliżającymi się świętami poświęciliśmy dziś opłatki. Będą one roznoszone w tym tygodniu przez męża pani organistki – pana Leszka. Ofiary składane przy tej okazji są formą podziękowania dla pani organistki za jej całoroczną pracę w naszej parafii. Grafik opłatkowy: poniedziałek – Jasiorówka; wtorek – Barchów; środa – Samotrzask, Baczkowska, Polna, Olszowa, Nowowiejska; czwartek – Laskowska, Topolowa, Słoneczna, Stawowa, Konopnickiej, Klonowa, Wiklinowa, Ogrodowa, Rzeczna, Myśliwska; piątek – Dolna, Żeromskiego, Folwarczna, Szkolna, Łąkowa, Zawilcowa, Różana, Kwiatowa, Jaśminowa, Nasturcji, Niezapominajki, Polnych kwiatów; sobota – Wyszkowska, Modrzewiowa, Jodłowa, Brzozowa, Wyspiańskiego, Świerkowa, Targowa.