OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela Zwykła 14 listopada 2021 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne w wysokości 150 zł na konto oraz 200 zł i 300 zł. W przyszłą – 3 niedzielę miesiąca – taca przeznaczona będzie na budowę naszego ołtarza. Czekamy na informację o zakończeniu wykonywanych płaskorzeźb.

2. Dzisiaj DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM – w tym roku wspieramy ofiarami do puszek chrześcijan w Libanie – ojczyźnie św. Charbela.

3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zarządził na przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek na pomoc migrantom i uchodźcom. Będzie również u nas możliwość wsparcia, zgodnie z naszym sumieniem. Będziemy modlić się również o pokój na wschodniej granicy.

4. Zakończyliśmy w naszej parafii nawiedzenie KRZYŻA KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA. Owocem tego są nowi abstynenci, którzy ofiarowali się w intencji osób uzależnionych. Dziękujemy Parze Rejonowej Domowego Kościoła, Małgorzacie i Marcinowi Fabisiakom oraz wszystkim zaangażowanym, za służbę podczas tego wydarzenia. Dziękujemy Pani Marzenie Sawerze za dekoracje w naszej Świątyni.

5. Trwa NAWIEDZENIE OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO wśród rodzin naszej Parafii. Mamy więc prośbę porządkową:
• Prosimy aby RADNY, na początku kolejnej ulicy, zapisał poszczególnych Mieszkańców, którzy zechcą przyjąć obraz.
• RODZINY, które wyrażą taką chęć, niech później przenoszą Obraz według listy rodzin sporządzonej przez radnego.
• Tu prosimy Państwa Radnych o konkretne działanie i pomoc, a mieszkańców o współpracę. Wiemy, że z Kościoła obraz został wzięty na Aleję Pokoju.
Bóg zapłać za zrozumienie i otwarte serca!

6. W ramach I ETAPU CYFRYZACJI PARAFII, od poniedziałku, 15 listopada br., intencje Mszy św. na 2022 r. będą zapisywane w formie elektronicznej w kancelarii. Tuż po każdej Mszy św. lub dniach i godzinach urzędowania kancelarii, kapłani będą do dyspozycji. W zakrystii intencje nie będą już przyjmowane.

7. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:
• Św. Alberta Wielkiego – w poniedziałek, 15.11.
• ŚWIĘTO NMP OSTROBRAMSKIEJ, MATKI MIŁOSIERDZIA – we wtorek, 16.11.
• Św. Elżbiety Węgierskiej – w środę, 17.11.
• Bł. Karoliny Kózkówny – w czwartek, 18.11.
• Św. Rafała Kalinowskiego – w sobotę, 20.11.
• UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – w niedzielę, 21.11. Jest to jednocześnie święto patronalne WSD w Drohiczynie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które prężnie działa w naszej Parafii. Zachęcamy kandydatów do Bierzmowania do wstąpienia w szeregi KSM-u.