OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela Zwykła 07 listopada 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w miniony I piątek miesiąca z przeznaczeniem na pomoc w budowie domu misyjnego w Kamerunie Zachodnim prowadzonej przez Siostry Michalitki.

2. Bóg zapłać o. Grzegorzowi Kucharskiemu z Borzęcina, za obecność, modlitwę i Słowo Boże. Zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, przez nabycie kalendarzy i przedmiotów wykonanych przez Afrykańczyków.

3. BIERZMOWANIE:
• Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – dziś, o godz. 12.00.
• Kolejna Msza św. i spotkanie dla bierzmowanych – piątek, 12.11. o godz. 18.00.

4. RÓŻANIEC NA CMENTARZU:
• Dziś (niedziela) – o godz. 18.00.
• W poniedziałek, 8.11. – po Mszy św. o godz. 18.00.

5. CODZIENNY RÓŻANIEC W KOŚCIELE – od wtorku o godz. 17.20.

6. PEREGRYNACJA KRZYŻA KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA rozpocznie się w poniedziałek, 8.11. Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy się również Eucharystią o tej samej godzinie w piątek, 12.11.
• Krucjata Wyzwolenia Człowieka to katolicki program abstynencki Sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Impulsem jego powstania było wezwanie św. Jana Pawła II, aby przeciwstawiać się „wszystkiemu co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa”. Dzięki tej inicjatywie, ok. 200 tys. rodaków podjęło, z miłości do Boga i bliźniego, abstynencję w intencji osób uzależnionych.
• Wszystkich, którym leży na sercu trzeźwość narodu i wolność od wszelkich zniewoleń, zapraszamy do adoracji krzyża KWC na wzór Maryi, aby w jedności modlitwy wypraszać cud uzdrowienia i uwolnienia dla uzależnionych, oraz ochronę młodego pokolenia.
• W gablocie jest program animacji tego wydarzenia przez grupy naszej parafii, a na stoliku przy wyjściu są materiały informacyjne o KWC, które można wziąć do domu.
• Planowane były również koncerty profilaktyczne dla młodzieży, ale z uwagi na liczbę zakażeń koronawirusem, zostały odłożone na bezpieczniejszy czas.

7. Kolejna, 103 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI przypada w czwartek, 11.11. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o jedność Polaków, bezpieczeństwo i Bożą opiekę dla naszej Ojczyzny, na uroczystą Eucharystię o godz. 10.00.

8. Uczestników 33 DNIOWYCH REKOLEKCJI oddania się Jezusowi przez Maryję zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę, 13.11. o godz. 17.00.

9. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM, w niedzielę, 14.11. W tym roku wesprzyjmy ofiarami do puszek chrześcijan w Libanie, ojczyźnie św. Charbela.

10. Państwo Mariola i Piotr Laurentowscy, w ramach dzierżawy miejsca przed cmentarzem, przekazali na rzecz Parafii kwotę 5000 zł (choć w umowie sprzed 2 lat ustalono kwotę dzierżawy na 3000 zł.) Serdecznie dziękuję w imieniu Parafii. Suma pokryje nam część kosztów wywozu śmieci po Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym.

11. KANCELARIA PARAFIALNA w najbliższy wtorek, 9.11. wyjątkowo będzie otwarta w godzinach 16.40-17.40. Przypominamy, aby przychodzić i dzwonić tel. ws. kancelaryjnych w godz. jej otwarcia (wt.-pt., 16.00-17.30). W innych porach kapłani mają różne zajęcia.

12. POŚWIĘCONE OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY będą już niedługo rozprowadzane. Jeśli ktoś, z powodów zdrowotnych, chciałby opłatki bezglutenowe, niech to zgłosi w zakrystii.