OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI Niedziela Zwykła 31 października 2021 r.

1. Bóg zapłać za ofiary na WSD w Drohiczynie. Dziękujemy ks. Diakonowi za Słowo Boże i wspólna modlitwę.

2. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – poniedziałek (01.11.):
• Jest to tzw. święto nakazane, a więc każdy powinien tego dnia wziąć czynny udział w Eucharystii.
• MSZE ŚW. w godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.
• PROCESJA NA CMENTARZU – po Mszy św. o godz. 10.30
• POŚWIĘCENIE NOWYCH POMNIKÓW – po procesji (zgłoszenia u kapłanów bezpośrednio po procesji).

3. WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – wtorek, (02.11.):
• MSZE ŚW. w godz.: 7.00, 10.00 i 18.00.
• PROCESJA DOOKOŁA KOŚCIOŁA i modlitwy w int. zmarłych – po Mszy św. o godz. 10.00.
• RÓŻANIEC NA CMENTARZU w int. zmarłych – 2-8 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkiem jest niedziela, 7 listopada, gdy różaniec na cmentarzu będzie o godz. 18.00.
• ODPUST ZUPEŁNY (jeden w ciągu dnia za jedną osobę zmarłą) można uzyskać w dniach od 1-8 listopada poprzez modlitewne nawiedzenie cmentarza.

4. WYPOMINKI – roczne, półroczne, jednorazowe. Ta szczególna modlitwa za zmarłych trwa przez cały rok. W każdy I czwartek miesiąca, przed wieczorną Eucharystią w ich intencji odczytywane są kartki z imionami naszych zmarłych. Pielęgnujmy tę dawną tradycję, uczmy pamięci dzieci i młodzież, aby przy okazji wypisywania imion, poznawały historię naszych rodów, imiona swoich przodków i modliły się za nich. Kartki wypominkowe są jeszcze na stoliku. Proszę przy tym w dolnej części wpisywać dzielnice, bo tradycyjnie będziemy modlić się za zmarłych według miejsca zamieszkania rodzin.

5. MATKI W MODLITWIE spotykają się w środę o godz. 18.00.

6. I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA będą w tym tygodniu:
• I czwartek, 4.11. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od 7.30 do 17.30.
• I piątek, 5.11. Spowiedź od godz. 17.00. Msza św. poprzedzona litanią do NSPJ o 18.00. Do chorych na zgłoszenie udajemy się od godz. 13.00.
• I sobota, 6.11. Msza św. a po niej litania do Matki Bożej o godz. 7.00. Różaniec w intencji zmarłych na cmentarzu po Mszy św. o godz. 18.00.

7. MISJONARZ ZE STOWARZYSZENIA MISJI AFRYKAŃSKICH, przybędzie do nas w przyszłą niedzielę, 7.11. Wygłosi on Słowo Boże i będzie można nabyć kalendarze misyjne oraz wyroby afrykańskie, z których ofiary będą przeznaczone na wsparcie dzieł misyjnych tego zgromadzenia.

8. I KOMUNIA ŚWIĘTA. Po pierwszych spotkaniach z dziećmi podjęliśmy decyzję, iż wszystkie dzieci przyjmą Pana Jezusa na jednej Mszy św. 14 maja 2022 o godz. 10.00. Nie będzie podziału na grupy, ponieważ w SP nr 1 , 2 i w Julinie jest bardzo mała grupa dzieci na rok następny.

9. BIERZMOWANIE:
• Msza św. i obowiązkowe spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 listopada o godz. 12.00.
• Obok uczestnictwa w Eucharystii, kandydaci dbają o czystość swoich serc poprzez comiesięczną spowiedź.
• Wszystkie sprawy dotyczące bierzmowania kandydaci załatwiają osobiście i bezpośrednio u ks. Karola (dotyczy to zwłaszcza zaległych i ważnych dokumentów).
• W przypadku gdy w rodzinie jest covid-19 lub kwarantanna, kandydaci bezwzględnie pozostają w domu, informując o tym ks. Karola SMS-em na nr kancelaryjny.

10. Mszę św. w intencji Pielgrzymów Pielgrzymki do Włoch ks. Michał Siduniak będzie sprawował w niedzielę, 7.11. o godz. 12.00. Po mszy św. spotkanie popielgrzymkowe w salce. Zapraszamy.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w lipcu i sierpniu. Proszę Pielgrzymów o pilną wpłatę zaliczki. W środę jest ostateczny termin, a w czwartek muszę je przekazać do Biura Pielgrzymkowego. Bóg zapłać za zrozumienie.