OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV Niedziela zwykła (20 września 2020 r.):

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na budowę naszego ołtarza głównego. Za tydzień podam ile zebraliśmy.
2. Zbiórka do puszek na CIDD w przyszłą niedzielę po każdej mszy św.
3. W zeszły poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Przekazałem prośbę Wykonawcy , Pana Janusza Sobczyka, z firmy Ars Antiqua skierowaną do naszej Wspólnoty. W tej chwili zarówno wykonanie płaskorzeźb jak i cięcie marmuru o różnej powierzchni i różnym kształcie odbywać się będzie w miejscowości Valpolicella koło Werony. Ze względu na pandemię koronawirusa , szczególnie agresywną w północnych Włoszech, wykonawcy mają znaczne opóźnienia w realizacji zamówień. Włoscy Wykonawcy jak i polski artysta proszą nas o zrozumienie sytuacji. Nie uda im się przygotować ścian wraz z płaskorzeźbami. Chcieliby, aby powierzchnie marmurowe wraz z zaprojektowanymi kryształami zostały zamocowane do Świąt Bożego Narodzenia. Płaskorzeźby zostaną wykonane w następnej kolejności. Parafii ta sytuacja odpowiada, bo ze spokojem i większą łatwością będziemy mogli zebrać wymagane fundusze na kolejne etapy. Na drugi etap została przekazana zaliczka w wysokości 100000 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
4. Pan Burmistrz Łochowa informuje, że przez 3 miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020 . Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.
Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zadzwonić na linię spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w urzędzie miasta. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.
5. W najbliższą niedzielę podczas mszy św. o godzinie 12.00 zostaną poświęcone różańce dzieci z klas III, które rozpoczynają czas bezpośredniego przygotowania do przystąpienia do Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii w maju 2021 roku. Proszę ,aby dzieci wybrały zarówno kształt różańca jak i jego kolor a Rodzice niech im taki zakupią. Po mszy św. o godz. 12.00 krótkie spotkanie orientacyjne . Proszę, aby rodzice do tego czasu na wyłożonych w kościele kartkach przedstawili następujące informacje: Imię i nazwisko dziecka, Imiona jego rodziców, miejsce zamieszkania, szkoła nr , miejsce chrztu, oraz nr kontaktowy (telefon, mail, fb). Od 1 października zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe.
6. Spotkanie młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania w piątek, 25 września , po mszy św. o godz. 18.00.