Ogłoszenia parafialne XV niedziela zwykła 14.07.2024

1. Wspomnienia w tym tygodniu:
  • 15.07 – św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła
  • 16.07 – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  1. 20 lipca będziemy przeżywali 5 rocznicę ingresu do katedry drohiczyńskiej ks. bp dr Piotra Sawczuka – Ordynariusza Diecezji. W modlitwie polecajmy Go Bogu.
  2. Inwentaryzacja cmentarza dobiega końca. Dane już są dostępne w komputerach. Każdy grób, pomnik i wolne miejsce ma swoje oznaczenie w sektorze, rzędzie i miejscu. Wkrótce przy wejściu na cmentarz zobaczymy mapę z oznakowaniem miejsc. W ciągu najbliższego miesiąca połączymy cmentarz ze stroną parafii. Przypominamy, że wszelkie prace przy budowie  pomnika, ścieżkach, przebudowach, mogą być wykonywane po zgłoszeniu do Administracji cmentarza.
  3. Z ramienia Parafii funkcję grabarza pełni p. Damian Oniśk. Asystuje on przy pochowaniu ciała czy też prochów, buduje tzw. pieczary, sprawuje kontrolę nad pracami wykonywanymi na cmentarzu. Za wszelakie usługi wykonywane na cmentarzu wydawana jest faktura na żądanie inwestora. Zarówno w kancelarii parafialnej jak i u p. Damiana znajduje się cennik za wykonywane usługi z kwotami Są to ceny podobne do tych z cmentarzy sąsiednich parafii podobnej wielkości.  Firma, która pracuje na cmentarzu jest zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym, jak i ZUS-ie, czyli wypełnia wszelkie zasady nałożone przez Państwo Polskie.
  4. 3 lata temu środki pozyskiwane z dzierżawy miejsc na cmentarzu pokrywały zaledwie 1/3 wydatków na wywóz odpadów. Resztę kosztów pokrywaliśmy z tacy niedzielnej. Dziś, dzięki zrozumieniu dysponentów grobów na naszym cmentarzu, udaje się nam pokryć 100% kosztów wywozu odpadów pomimo wzrostu cen za usługi komunalne. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie!
  5. W perspektywie czasowej, w miarę pozyskiwania środków z dzierżawy, chcielibyśmy realizować stopniowo inwestycje na naszym cmentarzu. Mamy w planie wykładanie kostką przejść pomiędzy nowymi grobami w sektorze D po lewej stronie w głębi cmentarza. Byłyby one jednakowe i równe, co zapewniałoby estetykę wizualną i komfort przemieszczania się.
  6. Mamy wakacje. W związku z tym księża będą na różnych wyjazdach. Nie zawsze może być możliwość spowiedzi na Mszy św. w dni powszednie, dlatego prosimy o przychodzenie do spowiedzi przed Mszą św. Jest również możliwość zamówienia Mszy świętych, które księża odprawią poza parafią, a które będą wyczytywane w czasie Mszy w naszym kościele, jak to nieraz ma miejsce.