OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu 03 kwietnia 2022 r.

1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie uchodźców z Ukrainy. Dziś przy wyjściu można nabyć, za dobrowolną ofiarą, własnoręcznie zaprojektowane i wykonane przez młodzież z KSM-u GOŁĄBKI POKOJU na przylepnej folii w różnych wersjach kolorystycznych. Znaczek ten można przykleić np. na tył auta, laptop, telefon, lodówkę itd. Przedstawiony motyw jest naszym publicznym świadectwem wiary i promocją pokoju w twórczy i kulturalny sposób.

2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 18.15.

3. MSZA ŚW. I SPOTKANIE DZIECI I KOMUNIJNYCH I ICH RODZICÓW – za tydzień, w niedzielę palmową, o godz. 12.00.

4. PIERWSZY EGZAMIN DO BIERZMOWANIA – w tym tygodniu. Terminy do wyboru: środa, 6.04. po Mszy św. o godz. 18.00; czwartek, 7.04. po Mszy św. o godz. 18.00; Niedziela Palmowa po Mszy św. o godz. 19.00. Kandydaci przychodzą do salki na dole, przynosząc uzupełnione dzienniczki i ponumerowane kartki z materiałem do nauczenia, które otrzymali na ostatnim spotkaniu formacyjnym.

5. WSPOMOŻYCIELE DUSZ CZYŚCOWYCH modlą się w poniedziałek, 4.04. o godz. 18.00. Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Msze św. sprawowane przez misjonarza za dusze czyśćcowe.

6. MATKI W MODLITWIE spotykają się w środę , 6.04. o godz. 18.00.

7. I CZWARTEK MIESIĄCA – w tym tygodniu. Adoracja Najświętszego Sakramentu za powołanych do służby Bożej w godz. 7.30-18.00. O godz. 17.30 – wypominki za zmarłych z Osiedla Leśna.

8. DROGA KRZYŻOWA DLA CAŁEJ PARAFII, ULICAMI MIASTA w intencji pokoju na świecie – w najbliższy piątek, 8.04. Będzie to jedyna droga krzyżowa tego dnia dla wszystkich (nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00). Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a po niej wspólnie wyruszymy ulicami: Długą, Kościuszki, Aleją Pokoju, Kolejową i powrót Długą i błogosławieństwem przed świątynią zakończymy. Przyjdźmy całymi rodzinami, niech nie zabraknie dzieci i młodzieży, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Weźmy ze sobą lampiony (np. wkłady do zniczy), które będą wyrazem naszej modlitwy i solidarności z Ukrainą.

9. Tych, którzy chcą ofiarować większy trud duchowy, zapraszamy również w piątek (8.04) na NOCNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ z Łochowa do Loretto (17 km). Rozpocznie się ona o godz. 21.00 Mszą św. Po Mszy będą 2 szły: kobiet i mężczyzn. Szczegóły na stronie facebookowej parafii.

10. NIEDZIELA PALMOWA – za tydzień, 10.04. Podczas każdej Mszy św. będą święcone palmy. Procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą o godz. 12.00. Zapraszamy szczególnie dzieci. Tego dnia odczytana będzie Męka Pańska wg św. Łukasza. Taca z Niedzieli Palmowej tradycyjnie będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. PALMY własnoręcznie wykonane przez dzieci z parafialnej świetlicy, są już do nabycia przy bocznej kaplicy. Cena 20 zł. a dochód będzie przeznaczony pomoc w funkcjonowaniu świetlicy.

12. CHORYCH odwiedzimy z posługą przedświąteczną w poniedziałek, 11.04. w godz. 12.00-15.30. Zgłoszenia w zakrystii przyjmuje ks. Diakon.

13. DODATKOWA SPOWIEDŹ, dla tych co nie mogli w czasie rekolekcji, w: Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w godz. 16.00-18.30.