OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01 stycznia 2023 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za ofiary złożone na cele inwestycyjne na konto parafialne: 200 zł, 800 zł i 1000 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone przy okazji odwiedzin kolędowych.

2. WSPOMOŻYCIELE DUSZ CZYŚĆCOWYCH mają Mszę św. wspólnotową jutro, 02.01 o godz. 18.00. Taca zebrana podczas Eucharystii będzie przeznaczona na Msze św. sprawowane przez misjonarza w intencji dusz w Czyśćcu cierpiących.

3. MATKI W MODLITWIE mają spotkanie w środę, 04.01 o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu wypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA:

• I czwartek, 5.01. Adoracja w int. powołanych do służby Bożej – w godz. 7.30 – 18.00. Msza św. o godz. 18.00 jest sprawowana za Dusze w Czyśćcu cierpiące.
  • I piątek, 6.01. Spowiadamy podczas każdej Mszy Św. Ważne jest przyjęcie Komunii św. w I piątek, a nie spowiedź czyli stan łaski uświęcającej.
  • I sobota, 7.01. Msza św. o godz. 7.00, a po niej różaniec pokutny z rozważaniem wg wskazań MB. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój.

5. UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI) w piątek, 6 stycznia.

• Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.
  • Mszy św. o 12.00 nie ma. Po Mszy Św. o godz. 10.30 Jubileuszowy koncert chóru parafialnego „Cantamus Mariae” (Śpiewajmy Maryi).
  • Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy Św. Złożone przy tej okazji ofiary są naszą wdzięcznością P. Dariuszowi za jego już prawie roczną posługę kościelnego w zastępstwie P. Jacka. Taca w tym dniu na cele misyjne kościoła.
  • Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – za tydzień, 8 stycznia. Jest to liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Podziękujemy wtedy Bogu za dar chrztu św. i pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanach, którzy nas chrzcili.

7. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – poniedziałek, 02.01.

8. PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

PONIEDZIAŁEK, 2 stycznia, od godz. 14.30 (wyjątkowo):

1 ks. – Al. Niepodległości (od ul. Sikorskiego), ul. Zakole (od Al. Niepodległości do ul. 10-lecia Łochowa)

1 ks. – ul. Miła (od ul. Sikorskiego), ul. 10-lecia Łochowa (od ul. Leśnej)

1 ks. – ul. 10-lecia Łochowa (od ul. 1 Maja)

WTOREK, 3 stycznia (wtorek), od godz. 15.00:

1 ks. – ul. Starowiejska (od ul. 1 Maja)

1 ks. – ul. Stawowa (od końca w kierunku ul. Laskowskiej)

1 ks. – ul. Gajowa (od ul. 1 Maja), ul. Porzeczkowa (od ul. Gajowej), ul. Wiśniowa (od ul. Nowowiejskiej)

ŚRODA, 4 stycznia, od godz. 15.00:

1 ks. – ul. Myśliwska, ul. Konopnickiej

1 ks. – ul. 1 Maja (od Al. Łochowskiej)

1 ks. – ul. 1 Maja (od ul. Węgrowskiej)

CZWARTEK, 5 stycznia, od godz. 15.00:

1 ks. – ul. Dębowa (od 1 Maja)

1 ks. – ul. Krasickiego (od Wspólnej)

1 ks. – ul. Mała (od Wspólnej), następnie ul. Krasickiego (od Niepodległości)

PIĄTEK, 6 stycznia, Objawienie Pańskie – nie będzie wizyty duszpasterskiej

SOBOTA, 7 stycznia, od godz. 9.00: Nowowiejska (3 kapłanów)

1 ks. –  od ul. Węgrowskiej

1 ks. – od środka (w kierunku ul. Baczkowskiej i Polnej)

1 ks. – od końca (od ul. Baczkowskiej)

Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy podczas wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za życzliwość, modlitwę, rozmowę i organizacyjną pomoc w przebiegu kolędy.