OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA – 26 grudnia 2022 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielę z przeznaczeniem na nasze prace przy ołtarzu. Zebraliśmy 17234 zł 88 gr. Dziękujemy za ofiarę anonimową 350 zł na nasze konto parafialne.

2. OKTAWA BOŻEGO NARODZENIA(8 DNI) trwa do 1.01. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa w Eucharystii i dalszego świętowania. Adorujmy również Pana Jezusa i Świętą Rodzinę przy żłóbku betlejemskim, polecając sprawę naszych rodzin, Ojczyzny i pokoju na świecie.

3. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ: młodzieży parafialnej, katechetom, Kościelnemu, P. Marzenie Sawera, P. Halinie i Bogdanowi Drużba za ofiarowanie choinek do świątyni, P. Kamilowi Kołodziejkowi za pomoc przy nagłośnieniu kościoła oraz P. Maciejowi Grabkowskiemu za odnowienie i montaż kratek wlotowych powietrza.

4. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – wtorek, 27.12.
 • Święto Męczeństwa św. Młodzianków – środa, 28.12.
 • Święto Św. Rodziny – piątek, 30.12.
 • Św. Sylwestra Papieża – sobota, 31.12. – ostatni dzień roku kalendarzowego. Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za rok 2022 wraz z modlitwą o błogosławieństwo na nowy rok. Po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.15.     O godz. 23.15 Eucharystia dziękczynno-błagalna na progu nowego roku 2023. Zapraszamy wszystkich na wspólne dziękczynienie Bogu za mijający rok, z błaganiem o potrzebne łaski dla nas, dla naszej Ojczyzny i dla całego świata.
 • UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – niedziela, 1.01.2023. Jest to święto nakazane i dzień modlitwy o pokój. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Można będzie w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, Przyjdź”.

5. KONCERT KOLĘD w wykonaniu Chóru Parafialnego odbędzie się 06 stycznia, Objawienie Pańskie. Został przeniesiony z powodu choroby członków chóru.

6. WIZYTA DUSZPASTERSKA (tzw. kolęda) – od środy, 28 grudnia. Jest to czas bezpośrednich spotkań duszpasterzy z parafianami, wspólnej modlitwy i udzielenia specjalnego błogosławieństwa na kolejny rok. Przygotujmy więc mały ołtarzyk: biały obrus, krzyż, świece, woda święcona i Biblia. Można przynieść dewocjonalia do poświęcenia.

 • Podczas kolędy zawsze są aktualizowane dane parafian. Wiemy, iż nie wszyscy mieszkający na terenie naszej Parafii i uznający się za wierzącym w zeszłym roku zapisali się podczas kolędy. W tym roku można to uzupełnić. W myśl prawa kościelnego, do parafii należy się tam, gdzie się aktualnie mieszka (miejsce zamieszkania jest czymś innym niż meldunek). Z racji na obowiązujące nas przepisy RODO, wszystkie dane kancelaryjne są poufne.
 • Ofiary tradycyjnie składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę/spłatę naszego ołtarza. Już teraz składamy za nie serdeczne Bóg zapłać!
 • Zachowajmy tradycję podprowadzenia kapłana do najbliższej rodziny, która w tym roku przyjmuje kolędę. Prosimy o otwarcie furtek na posesje i zamknięcie czworonogów.
 • Jeśli jednak ktoś ma pewne obawy i nie czuje się na siłach, aby przyjąć kapłana, nie będzie problemu, my to zrozumiemy i uszanujemy. Niech nikt z parafian nie czuje z tego powodu jakiejś presji. Będzie możliwość w późniejszym czasie otrzymania błogosławieństwa. Prosimy o wywietrzenie pomieszczenia, w którym będzie kapłan. Jeśli w danym domu są osoby chore na covid czy grypę, wtedy kolęda będzie w innym, dogodnym terminie.

7. PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

ŚRODA, 28 grudnia, od godz. 9.00 – cały Barchów (pojazd na godz. 8.40):

 • 1 ks. – Okopy, od trasy nr 50 i obie strony w kierunku torów (prosimy o towarzyszenie autem)
 • 1 ks. – od torów w kierunku trasy nr 50 – prawa strona
 • 1 ks. – od torów w kierunku trasy nr 50 – lewa strona

CZWARTEK, 29 grudnia, od godz. 9.00 – Jasiorówka (pojazd na godz. 8.40):

 • 1 ks. – od strony Łojek, od nr 6, następnie prawa strona wsi
 • 1 ks. – od Wiaduktu w stronę wsi, następnie lewa strona
 • 1 ks. – od zakrętu, po obu stronach.

PIĄTEK, 30 grudnia, od godz. 9.00 – Samotrzask, Jasiorówka, ul. Żeromskiego, ul. Dolna (pojazd na godz. 8.40):

 • 1 ks. – ul. Dolna od Szkolnej (bez odnóg) w kierunku Jasiorówki,
 • 1 ks. – Samotrzask i Jasiorówka od wiaduktu wzdłuż torów do ul. Dolnej.
 • 1 ks. – od p. Dymek, ul Żeromskiego i Jasiorówka do torów , do spotkania z Braćmi:)

SOBOTA, 31 grudnia, od godz. 9.00 – ul. Baczkowska i Relin (pojazd na godz. 8.40):

 • 1 ks. – Relin ( od końca w kierunku trasy 50)
 • 2 ks. – ul. Baczkowska (z obu stron)