OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia 2022 r.

1. Pragnę z serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Świąt Paschalnych:

• Księżom: seniorom, wikariuszom i diakonowi za posługę duszpasterską i współpracę w Wielkim Poście oraz podczas Triduum Paschalnego.
  • Służbie kościelnej: Panu Darkowi – kościelnemu, Pani Gabrieli – organistce, ministrantom, scholom i chórowi za przygotowanie kościoła i troskę o piękno liturgii.
  • Parafialnym wspólnotom dzieci, młodzieży i dorosłych, wraz z osobami prowadzącymi, za zaangażowanie, przygotowanie dekoracji oraz przebieg Wielkiego Postu i Świąt.
  • Pani Marzenie Sawera za dekorację naszej świątyni.
  • Druhom strażakom za watrę przy Grobie Pańskim.
  • Dobrodziejom za ofiarowanie świątecznych wiktuałów.
  • Panom Leszkowi i Markowi za czuwanie nad całością naszej rzeczywistości parafialnej.

2. Następna, 2 NIEDZIELA WIELKANOCY (24.04.) to NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO:

• Trwamy więc na NOWENNIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00, do soboty włącznie. Wyjątkowo dziś w poniedziałek wielkanocny Nowenna będzie po Mszy św. o godz. 10.30.
  • NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, obok Mszy świętych, zapraszamy również do kościoła na godz. 15.00 (GODZINA MIŁOSIERDZIA), aby wspólnie modlić się o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników.
  • SKARBONKI Z JAŁMUŻNĄ WIELKOPOSTNĄ niech dzieci przyniosą w przyszłą niedzielę i włożą do specjalnego pojemnika przed ołtarzem. Będzie to dar miłosierdzia od dzieci dla osób potrzebujących.

3. WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ OD POKARMÓW MIĘSNYCH w najbliższy piątek, 22.04. nie obowiązuje, z racji na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Przypominamy, że w intencji POKOJU NA ŚWIECIE, w naszym kościele trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zaczyna się godzinę przed Mszą św. wieczorną. Dziś z racji na święta nie ma, ale zapraszamy od jutra.

5. ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO – w przyszłą niedzielę Mszą św. plenerową o godz. 13.30, przy Pałacu w Łochowie. Zapraszamy pasjonatów motocykli.

6. PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA PO RELIKWIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO jest organizowana 04. w godzinach rannych wyrusza Zapisy u Pani Teresy Kwiatkowskiej.

7. NOWENNA DO MB dla osób zawierzonych Maryi została przeniesiona na środę, 27.04.

8. Pan Maciej Chrupek zrealizował ciekawe filmy o Łochowie i powstaniu naszego kościoła. Są na kanale Youtube. Linki są na parafialnej stronie fb. Zachęcamy do obejrzenia.

9. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne – czyli prace na rzecz upiększenia naszej świątyni.