OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa (28 marca 2021)

1. Serdeczne podziękowania tym, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiarę na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 14621 zł 48 gr. Anonimowi Ofiarodawcy wsparli naszą inwestycję kwotami: 100 zł, 200 zł, 200 zł, 700 zł. Bóg zapłać!
2. Dziękujemy bardzo za ofiary od Kółek Różańcowych na kwiaty do Grobu Pańskiego.
3. Dziękujemy p. Sylwkowi Pękulowi za organizację Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do Loretto.
4. Od wczoraj obowiązują ograniczenia. Zarówno Policja jak i Sanepid prosili nas o ich szczegółowe przestrzeganie. W naszej Świątyni w mszach św. może wziąć udział maksymalnie 41 osób. Każda w maseczce i w odległości 1,5 m od innej (spoza rodziny). W dniu dzisiejszym msze święta będzie także sprawowana o godzinie 18.00. Gorzkie Żale odśpiewamy o godz. 17.30.
5. Wielki Czwartek – msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.30. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Adoracja trwać będzie do 23.00 .
6. Wielki Piątek Męki Pańskiej o godz. 19.30. Jedyny dzień w roku bez mszy św. Sprawowana jest jedynie Liturgia Męki Pańskiej. W skład jej wchodzą liturgia Słowa, Modlitwa Powszechna, adoracja Krzyża, Komunia św. oraz przeniesienie Chrystusa do Grobu. Adoracja Krzyża podczas Nabożeństwa tylko przez kapłanów. Wierni poprzez modlitwę w Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę do Liturgii Wigilii Paschalnej. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. oraz innych miejsc świętych. W tym dniu przed Nabożeństwem rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Obowiązuje ścisły post zarówno jakościowy (bez mięsa) jak i ilościowy (jeden posiłek do syta, dwa lekkie). Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. Zwracam się do KŻR , Rycerstwa Niepokalanej , Wspólnoty Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Wspólnoty Przyjaciół Radia Maryja o zorganizowanie adoracji w ciągu dnia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę wyznaczając osoby na poszczególne godziny w ograniczonej liczbie. Adoracja będzie trwać do godz. 23.00 . Przewodniczyć będą Członkowie Domowego Kościoła.
7. Adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 . Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej w tym dniu. Święcimy pokarmy na stół wielkanocny według następującego porządku:
-Na Parkingu od strony Alei Łochowskiej 9.00, 10.00, 11.00 oraz 16.00.
– Jasiorówka przed remizą godz. 12.00
– Barchów przed świetlicą – godz. 12.00
Stary Łochów przed remizą – 12.45
-przed Kaplicą przy Pałacu – 12.45.
Nie będzie poświęcenia na ul. Polnej.
Poświęcenia wody i soli nie będzie.
W czasie każdy trzyma swoją święconkę pozostając w odległości od siebie. Księża przyjadą swoimi autami. Poświęcić pokarmy może w każdej rodzinie Gospodarz domu bezpośrednio przed śniadaniem wielkanocnym.
8. Wigilia Paschalna będzie połączona z mszą św. Zmartwychwstania. Spotykamy się o godz. 22.30. Liturgia Światła, Liturgia Słowa i Eucharystia. Po niej procesja Zmartwychwstania. Biorą w niej czynny udział tylko kapłani i asysta.
9. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 poprzedzona procesją. Biorą w niej udział tylko kapłani oraz asysta.
10. W Uroczystość Zmartwychwstania msze św. jeszcze o godz. 10.30, 12.00, 18.00, 19.00. Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie.
11. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 , 12.00 , 18.00 i 19.00. Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia nie będzie. Będziemy ją sprawowali w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 13.30.
12. Spowiadamy poniedziałek, wtorek, środa od godz. 17.00. W miarę możliwości w Wielki Piątek i Wielką Sobotę z zachowaniem liczby wiernych w kościele i rygorów bezpieczeństwa.
13. Nasz program na Triduum Paschalne może ulec zmianie w przypadku wydania nowych ograniczeń Władz Państwowych czy Instrukcji Władz Kościelnych.