OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu (21 marca 2021)

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dziś złożone na tacę z przeznaczeniem na budowę ołtarza głównego. Za tydzień podamy ile zebraliśmy.
2. Spowiadamy codziennie od godz. 17.00. Zapraszamy.
3. We czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. Jest to też Dzień Świętości Życia. Z tej racji już od dzisiejszej niedzieli w kaplicy bocznej jest wystawa poświęcona życiu. W Czwartek na mszy wieczornej będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Swoją deklarację duchowej adopcji wpisujemy w specjalną księgę wystawioną z tyłu kościoła Dziękujemy Paulinie i Tomaszowi Białkom za przygotowanie wystawy. Taca z tego dnia zasila Fundusz Obrony Życia. Bóg zapłać!
4. Na czwartek, po mszy św. o godz. 18.00 zaproszone są wszystkie Zelatorki poszczególnych KŻR. Uprzejmie proszę o przygotowanie informacji (imię i nazwisko) o każdej Siostrze i Bracie należącym do danej RÓŻY.
5. W piątek, 26 marca , wspólna DROGA KRZYŻOWA dookoła naszej Świątyni. Ze względu na liczne zakażenia nie idziemy przez miasto. Gromadzimy się na mszy św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po niej udajemy się za cierpiącym Chrystusem. W tym dniu nie będzie nabożeństw w dotychczasowych godzinach czyli o 17.00 dla dzieci i 20.00 dla Młodzieży i Dorosłych.
6. Droga krzyżowa dla mężczyzn (info w plakacie) i na fb parafii.
7. Za tydzień Palmowa Niedziela. Procesja przed mszą św. o godz. 12.00. Palmy będziemy święcili na każdej mszy św. Czytana jest Pasja według św. Marka. Zachęcamy rodziny do własnoręcznego wykonania pięknych palm. Ozdobimy nimi kościół. W tym dniu nie ma kazania. Zgodnie z tradycją naszej Parafii ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego, Ciemnicy i Kościoła. Pomimo remontu, chcemy jak najpiękniej ubrać naszą świątynię. Prosimy u takie ustawienie samochodów na parkingu, aby mogła przejść procesja.
8. Zostały zakupione podręczniki do formacji Mężczyzn Świętego Józefa. Koszt 10 zł, do odbioru w zakrystii. Spotkanie mężczyzn po świętach wielkanocnych.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela i Idziemy.