OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa (05 kwietnia 2020 roku)

1. Jak już podawaliśmy do wiadomości, dn. 2 kwietnia br. zmarł ks. Prałat Michał Domański, proboszcz Parafii Łochów w latach 1977-1987 – budowniczy kościoła w Łochowie. Jego pogrzeb odbył się 4 kwietnia 2020. Po ustaniu pandemii zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa z powszechnym udziałem wiernych. Z pewnością z naszej Wspólnoty uda się delegacja, aby razem modlić za śp. Ks. Michała. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary przekazane na nasze konto parafialne z dopiskiem „taca w kwarantannie”. Środki te pozwalają na normalne opłacanie rachunków i zobowiązań naszej Wspólnoty. Wśród Ofiarodawców są nie tylko nasi Parafianie! Dziękujemy z serca ! Bóg zapłać!

3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. poniedziałek, wtorek, środa o godz. 18.00 (transmisja fb i youtube).

4. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 19.30 (transmitowana fb i youtube).

5. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Nabożeństwo o godz. 19.30 . (transmisja przez fb i youtube).

6. Zgodnie z Dekretem Księdza Biskupa w Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów. Przed śniadaniem wielkanocnym poświęcenia dokonuje ojciec rodziny.

7. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 19.30 (transmisja fb i youtube).

8. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00 (transmisja fb i you tube). Msza św. w Wielkanoc o godz. 12.00 (transmisja fb i Youtube).

9. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o godz. 9.00 i 12.00 (transmisja fb i youtube)

10. Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza w mszach św. Triduum Paschalnego jak i Świąt Wielkanocnych może uczestniczyć jedynie 5 osób. (prosimy o zapoznanie się z Dekretem z dn. 03 kwietnia 2020 r.)

11. Nie ma także adoracji Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Prosimy o adorację w domu.

12. Kościół pozostaje otwarty we wszystkie dni tygodnia za wyjątkiem niedzieli od godz. 8.00 do 17.00. Prosimy, aby w nim jednocześnie nie było więcej niż 5 osób.

13. Kochani Parafianie, bardzo nam Was brakuje! W miarę zbliżania się Świąt Paschalnych ten brak odczuwamy coraz mocniej. To będą pierwsze tego rodzaju Święta w życiu nas wszystkich. Ale jednocześnie mamy świadomość, że te dotkliwe ograniczenia są konieczne by stłumić pandemię i abyśmy mogli jak najszybciej bezpiecznie zgromadzić się w naszej Świątyni!

Dziękujemy za wszelkie dowody pamięci i życzliwości? Jesteśmy z WAMI! Bo po prostu Was kochamy…