OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne – prace czynione w naszym kościele. Za tydzień podamy zebraną sumę. Dziękujemy za ofiarę anonimową 500 zł na konto parafialne.

2. ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO – dziś o godz. 13.30, Mszą św. na błoniach przy pałacu. Zapraszamy.

3. GODZINA MIŁOSIERDZIA – dziś w kościele od 15.00 (prowadzą wspólnoty modlitewne). Dzieci przynoszą dziś, w święto miłosierdzia, skarbonki z jałmużną i składają przed ołtarzem.

4. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ (dla zawierzonych Maryi) – w środę, 27.04. o godz. 17.00, a potem w każdą 3 środę miesiąca aż do 7.12.

5. DIAKONIA LITURGICZNA – ma spotkanie w piątek, 29.04. po Mszy św. wieczornej w kościele.

6. Bardzo ciekawe wydarzenie – KONCERT MARYJNY zjednoczonych parafialnych grup śpiewających – w przyszłą sobotę, 30.04. po Mszy św. o godz. 18.00. Gościem specjalnym będzie Jan Budziaszek, perkusista zespołu Skaldowie. Plakat o wydarzeniu jest w gablocie. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, w tym bierzmowanych. Przekażmy innym zaproszenie.

7. MSZA ŚW. i SPOTKANIE FORMACYJNE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA – w przyszłą w niedzielę. 1.05. o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa, bo będzie ustalenie egzaminów i prób.

8. NABOŻEŃSTWA MAJOWE – od przyszłej niedzieli 1.05.

• W niedziele – o godz. 8.40
  • W dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Ofiarujmy wspólnie śpiewaną Litanię Loretańską o pokój na Ukrainie i na świecie.
  • Przy okazji nabożeństw majowych uporządkujmy i udekorujmy też kapliczki przydrożne, angażując w to dzieci i młodzież, wychowując w szacunku do miejsc świętych.

9. Zbliża się też I KOMUNIA ŚW. (14.05.) i BIERZMOWANIE (31.05.), dlatego już teraz prosimy, aby do godnego ich przyjęcia, uwzględniać w planach obowiązkowe spotkania i próby.

10. Mamy też czas zawierania SAKRAMENTALNYCH MAŁŻEŃSTW. Dla porządku przypominamy, że narzeczeni, zgodnie z prawem kościelnym, powinni wcześniej (a nie na ostatnią chwilę):

• Zarezerwować termin spisania protokołu przedślubnego (3 i pół mies. przed ślubem). Można to uczynić telefonicznie lub osobiście w godz. otwarcia kancelarii (nr tel. 515 230 470).
  • Skompletować potrzebne dokumenty (np. na dokumenty z USC czeka się nawet kilka dni).
  • Odbyć Katechezy dla narzeczonych (np. u ks. dra Piotra Arbaszewskiego, nr tel. 693 802 204) i w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego (np. w naszej parafii, nr tel. 722 086 919).

11. W związku ze zbliżającą się 05. br. BEATYFIKACJĄ SŁ. BOŻEJ PAULINY JARICOT, w Drohiczynie w dn. 13-14.05. br. odbędzie się III DIECEZJALNY KONGRES MARYJNY pod hasłem: „PAULINA JARICOT, APOSTOŁKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA”. Ciekawy program Kongresu jest umieszczony w gablocie. Zachęcamy modlących się na różańcu do udziału, inspiracji i pogłębienia wiary.

12. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Święto Św. Marka Ewangelisty – poniedziałek, 25.04.
  • Uroczystość Św. Wojciecha, BiM, Gł. Patrona Polski, wtorek, 26.04.
  • Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – czwartek, 28.04.
  • Św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy – piątek, 29.04.