OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 r.

1. Dziś ofiary do puszek na misje AD GENTES. Wesprzyjmy misjonarzy, którzy często z narażeniem życia głoszą Ewangelię.

2. TACA Z PRZYSZŁEJ NIEDZIELI będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają UCHODŹCÓW WOJENNYCH Z UKRAINY. W naszym terenie systemową akcję koordynuje Urząd Miasta i Gminy. Pracownicy wiedzą komu i czego najbardziej potrzeba. Nasza Parafia czynnie współpracuje na różnych poziomach. Pan Burmistrz serdecznie dziękuje za wszelaką pomoc jaką uchodźcy otrzymali od nas. I prosimy o jeszcze, szczególnie potrzebna jest żywność, produkty dla dzieci, środki higieny osobistej. Można dowozić do szkół, choć najlepiej bezpośrednio do Urzędu Miasta. Sytuacja zmienia się dynamicznie i w poszczególnych miejscach potrzebujący się zmieniają.

4. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU O POKÓJ NA ŚWIECIE – codziennie, godzinę przed wieczorną Eucharystią.

5. Istnieje pilna potrzeba podjęcia jednodniowego POSTU O CHLEBIE I WODZIE W INTENCJI POKOJU na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Akcja ta będzie trwała w dniach 21-24 marca. Przy wyjściu leży lista, na którą można się wpisać, zaznaczając wybrany przez siebie dzień.

6. DROGA KRZYŻOWA – w piątki dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży (zwłaszcza bierzmowanej) i dorosłych o godz. 19.30.

7. GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 18.15.

8. SPOTKANIE ZE SŁOWEM BOŻYM – w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Proponujemy rozważanie Ewangelii wg św. Łukasza w cyklu liturgicznym roku C. Zapraszamy.

9. UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA – w sobotę, 19.03. Msza św. rano o godz. 7.00, natomiast wieczorowa będzie już z III niedzieli Wielkiego Postu. Tego dnia rozpocznie się tydzień modlitw o ochronę życia, który zakończy się Dniem Świętości Życia 25.03. w Uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcamy do wzięcia ze stolika przy wyjściu materiałów na ten temat przygotowanych przez Kościół Domowy.

10. DZIEŃ WSPÓLNOTY PRZYJACIÓŁ OBLUBIEŃCA – w następną niedzielę, 20.03. rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30, a po niej spotkanie w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich pragnących poznać ten ewangelizacyjny ruch Kościoła katolickiego.

11. W ostatnich czasach pojawiają się podczas nabożeństw liturgicznych różne dziwne postawy i prywatne formy pobożności, które niekoniecznie budują jedność Kościoła ale wprowadzają pewien zamęt. Zaistniała więc pilna potrzeba formacji liturgicznej, dlatego powstaje PARAFIALNA DIAKONIA LITURGICZNA, do której zapraszamy wszystkich, pragnących pogłębić duchowość eucharystyczną w oparciu o nauczanie Kościoła. Zapisy przyjmuje w tym tygodniu ks. Łukasz, a w przyszłą niedzielę będzie podany termin pierwszego spotkania.