OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu (6 grudnia 2020 r.):

1. Serdeczne „ Bóg zapłać” za ofiarę anonimową z przeznaczeniem na nasz ołtarz główny w wysokości 200 zł.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w piątek z przeznaczeniem na misje w Kamerunie. Bóg zapłać!
3. Dziękujemy za ofiary, które dziś zostaną złożone do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
4. Od jutra rozpoczyna się montaż ścian bocznych naszego ołtarza. Do Świąt nie uda się ich ukończyć. Liczymy , że jedna strona zostanie przykryta a na drugiej umieścimy tradycyjne choinki. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie w imieniu Parafii i swoim własnym podziękować naszemu młodemu Parafianinowi p. Bartkowi Rzepczyńskiemu, który nieodpłatnie swoim wózkiem widłowym i geniuszem osobistym zdjął palety z marmurem na ściany ołtarzowe. Widziałem jego pracę. Kilkanaście minut i było „po sprawie”. Panie Bartku, z serca dziękujemy!
5. Dziękujemy Pani Justynie Lurbeckiej za wieniec adwentowy. Pani Justyna zawsze jest hojna wobec naszej Wspólnoty.
6. Zapraszamy na roraty : we środę o godzinie 18 a w sobotę o 7.00 rano.
7. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej Parafii msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej!
8. W związku z przeżywaną Uroczystością Matki Bożej w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 dokonamy poświęcenia medalików dzieci z klas trzecich, które chcą w przyszłym roku przyjąć po raz pierwszy Komunię św. Jeśli dzieci, medalików nie mają, prosimy Rodziców, aby w najbliższym tygodniu je nabyli. Nie wskazujemy jaki ów ma być. Ważne, by był o charakterze religijnym. Po poświęceniu Rodzic założy swemu dziecku medalik i udzieli błogosławieństwa.
9. W przyszłą sobotę, po mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja. Serdecznie zapraszamy wszystkich , młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania także.
10. W tym roku w ramach Caritas Parafialnej organizujemy Akcję Rodzina Rodzinie. Paczki zostaną przekazane dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin.
11. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 i 17 zł. I już kończą się Kalendarze wykonane przez Alumnów naszego WSD. Koszt 5 zł.
12. Chociaż nasz krzyż jest już odnowiony, to niestety, Pan Konserwator Zbigniew w zeszłym tygodniu zachorował i nie mógł go zamontować. Czekamy na jego powrót do zdrowia.
13. My ,kapłani, bardzo się cieszymy, iż nasi Parafianie korzystają z propozycji spowiedzi w godz. 17-18. Przychodzi wiele osób. Jest o wiele bezpieczniej niż w licznej grupie i w kolejce. Będziemy kontynuowali spowiadanie w najbliższym tygodniu w tych samych godzinach.