OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu (01 marca 2020 roku)

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary anonimowe z przeznaczeniem na nasz ołtarz główny: 300 zł, 500 zł z Wwy, 1000 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafialną Budowę. Wobec Pana Janusza Sobczyka jestem jak owa natrętna ewangeliczna wdowa. Wierzę, że zachowa się jak ów sędzia z Ewangelii i przyśpieszy budowę ze względu na natręctwo proboszcza.

2. Zapraszam dziś na godz. 18.15 na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

3. 2 marca w poniedziałek gromadzą się Członkowie Apostolatu Dusz Czyścowych. Msza św. o godz. 18. Będzie zebrana taca na intencje za dusze w czyśćcu cierpiące , które zostaną odprawione przez misjonarza.

4. We środę, 4 marca , św. Kazimierza Królewicza , Patrona naszej Prowincji Kościelnej.

5. We środę na mszy św. o godz. 18.00 spotykają się Matki w Modlitwie.
Żeby nie było kolizji pomiędzy różańcem Matek w Modlitwie a Modlitwą Wypominkową od tego miesiąca msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach poprzedzona odmawianiem modlitw za zmarłych będzie miała miejsce w I czwartek miesiąca. Modlimy się na wypominkach od 17.30. W ten czwartek za zmarłych z Osiedle Sikorskiego/Leśna , Aleja Łochowska oraz Baczkowska.

6. 1 czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 21.00 . Wspólny różaniec o godz. 9.00, 12.00, 15.00 poprzedzony Koronką do Bożego Miłosierdzia i o 20.30. Gorąco zachęcamy do trwania przy Jezusie.

7. I Piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Adoracja od godz. 17.00. o 17.50 Litania ku czci NSPJ oraz Akt Wynagrodzenia. Msza św. o godz. 18.00. Spowiadamy od godz. 17.00. Taca z mszy św. w tym dniu przeznaczona jest na budowę szkoły i ośrodka misyjnegow Kamerunie przez s. Immakulatę Faustynowicz- Michaelitkę. Chorych nawiedzimy od godziny 14.00. Ks. proboszcz będzie roznosił Komunię św. wyjątkowo we środę, 4 marca od godz. 14.00.

8. W piątek, o godz. 17.15 dzieci gromadzą się na Drodze Krzyżowej. Na godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową młodzież i dorosłych.

9. W sobotę, 7 marca , oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.00. Po niej różaniec poprzedzony rozważaniem animowanym przez Rycerstwo Niepokalanej.

10. W II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Światowy Dzień Kobiet. Modlimy się za nasze Panie. Za wszystkie Kobiety naszej Parafii.

11. W przyszłą niedzielę nasza Parafia będzie gościła ks. kan. Mieczysława Rzepniewskiego, kapłana poetę, autora wielu tomików wierszy. Ks. Profesor był wykładowcą języka łacińskiego w WSD w Drohiczynie. Jest tłumaczem wielu książek z różnych języków. Będzie głosił Słowo Boże ubogacając je poezją. Będzie można nabyć tomiki jego wierszy. Zobaczycie jak bardzo poruszają dzisiejszą rzeczywistość , nawet łochowską włącznie.

12. Jeśli chodzi o nasze pielgrzymowanie do Italii, to troszkę się ono skomplikowało w związku z ogniskiem koronawirusa w północnych Włoszech. Na razie czekamy na bieg wypadków. 14 marca w sobotę o 9.30 (I grupa) i 10.15 (II grupa) mamy spotkanie z Przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego Frater. Będziemy bliżsi daty wyjazdu i z pewnością jakieś rozwiązanie znajdziemy.