OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII Niedziela Zwykła (23 lutego 2020 roku)

1. Serdecznie podziękowania składam wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiarę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 16832 zł 53 grosze.

2. Dziękujemy za pomoc rodzicom i opiekunom dzieci , które brały udział w organizowanych przez naszą Parafię wyjazadach: p. Izabeli Bzdak, p. Dariuszowi Woźniak, p. Pawłowi Gołaszewskiemu, p. Sylwii Kołodziejek, p. Urszuli Markowicz, p. Paulinie Bala, p. Monice Damętko, Hubertowi Gromek. Dziękuję księdzu Przemkowi i Księdzu Michałowi.

3. 26 lutego, Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy: jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 18.00 oraz 20.00 dla tych , którzy pracują najdłużej.

4. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie trwał do przyszłej niedzieli. Przynajmniej na okres Wielkiego Postu podejmijmy abstynencje w intencji tych, którzy nie mają siły powstrzymać się od alkoholu i innych uzależnień. Niech otworzą się na moc Boga i podejmą terapię.

5. We czwartek, 27 lutego , o godz. 18.30 spotkanie Rodziców Młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. W piątek, o godz. 17.15 dzieci gromadzą się na Drodze Krzyżowej. Na godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową młodzież i dorosłych.

7. W niedzielę , o godz. 18.15 Gorzkie Żale – rozważanie Męki Pańskiej wraz z kazaniem pasyjnym.

8. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej jak i Gorzkich Żalach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami: Stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca św.

9. W przyszłą Niedzielę o 10.30 msza św. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

10. Są do nabycia nowe numery Tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Gorąco zachęcamy!