OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za ofiary na cele inwestycyjne. Za tydzień podamy zebraną kwotę. Dziękujemy za anonimową ofiarę 1000 zł na nasze prace.

2. Dziś rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Będzie trwał do przyszłej niedzieli. Postarajmy się modlitwą i abstynencją wesprzeć tych i te rodziny, którzy cierpią z powodu uzależnienia swoich bliskich.

3. WIELKI POST rozpoczynamy w tym tygodniu:

  • ŚRODA POPIELCOWA02., Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • DROGI KRZYŻOWE w piątki: dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.00. Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Liturgicznej Episkopatu Polski, komunię św. udzielamy tylko podczas Mszy św., po zakończeniu Nabożeństw Drogi Krzyżowej komunii św. się nie udziela.
  • GORZKIE ŻALE wraz z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  • Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tych pięknych nabożeństw, a będąc w stanie łaski uświęcającej, możemy przy tym uzyskać odpust zupełny. Czyńmy również uczynki miłosierdzia względem potrzebujących.

4. SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA w następną niedzielę, 26.02. po Mszy Św. o godz. 18.00.

5. SPOTKANIE ZELATOREK i ZELATORÓW KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA z naszej parafii odbędzie się w środę, 22.02 po Mszy św. o godz. 18.00 w salce parafialnej.

6. ODDAWANIE KRWI, aby uratować komuś życie w niedzielę za tydzień w godz. 9.00-13.00 przy kościele w mobilnym ambulansie. Zapraszamy.