OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na budowę naszego ołtarza w wysokości 200 zł, 200 zł i 900 zł. W przyszłą, 3. niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na nasze cele inwestycyjne – prace czynione w naszej świątyni.

2. Dziękujemy również Grzegorzowi Śliwowskiemu i Lesławowi Krzanowskiemu, którzy spowodowali, iż dach na kościele przestał przeciekać.

3. PRZYBYŁY GRANIT I MARMUR na dokończenie prezbiterium. I tak mamy już:

• Granit na posadzkę, prezbiterium i pas środkowy.
  • Marmur na: ołtarz eucharystyczny, ambonkę lektorium, ołtarz przy tabernakulum, ściany do wys. 3,6 m i obłożenie drzwi, chrzcielnicę i ściany za nią.
  • Materiały na zawierają metaloplastyki, która zostanie wykonana oddzielnie.
  • WSZYSTKIM DOBRODZIEJOM – Parafianom i Ludziom dobrego serca składamy z serca Bóg zapłać za hojność, pomoc i cierpliwość w tych trudnych czasach. Dzięki Bogu i Wam możemy powoli te prace dokończyć. A trudności nie brakowało (pandemia, ograniczenia, wojna na Ukrainie, duży wzrost cen prawie na wszystko i kursu walut).
  • Na dzień 11.09.2022 mamy do spłacenia 563 167 zł. To dużo, ale pocieszające jest to, że po zmianie projektanta i wykonawców udało się zredukować ceny o połowę. Na prace związane z ułożeniem materiałów w wysokości 90 000 zł parafia ma zaoszczędzone środki.
  • Ostatnio, musieliśmy dodatkowo dokonać blindowania otworów po oknach, które zostały zniszczone podczas lutowych wichur. Koszt tych koniecznych i nieplanowanych prac wyniósł 20 000 zł.

4. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – wtorek, 13.09. godz. 17.15. Zapraszamy wszystkich, którym ważna jest sprawa pokoju na świecie i w Polsce. Do szczególnego apostolstwa fatimskiego zaproszeni są zwłaszcza ci, którym dane było uczestniczyć w pielgrzymce do Fatimy.

5. PRZY NASZEJ PARAFII ISTNIEJE ŚWIETLICA. Opiekunowie zapraszają dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat na ciekawe zajęcia świetlicowe w każdy piątek od godz. 15.00.

6. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Najświętszego Imienia Maryi – poniedziałek, 12.09.
  • Św. Jana Chryzostoma – wtorek, 13.09.
  • Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – środa, 14.09.
  • MB Bolesnej – czwartek, 15.09.
  • Św. Korneliusza i Cypriana – piątek, 16.09.
  • Św. Hildegardy z Bingen – sobota, 17.09.

7. W środę, 14.09. jak co roku, nasza młodzież będzie uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Drohiczynie.

8. Organizowana jest autokarowa pielgrzymka do sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Wyjazd w sobotę, 24.09. o godz. 7.30 sprzed naszego kościoła. Szczegółowe informacje i zapisy i P. Jadwigi Siuchty.

9. Już teraz zapowiadamy, że za 2 tygodnie, w niedzielę, 25.09. będzie w naszej parafii ewangelizacyjny dzień rodzin, organizowany przez Kościół Domowy.

10. SPOTKANIE SCHOLI DZIECIĘCEJ – w czwartek, 09 o godz. 16.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii, by razem śpiewać na chwałę Pana.