Ogłoszenia parafialne – 19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za ofiary na konto parafialne w wysokości 100 zł i 400 zł.

2. PRZEWODNICZĄCY KEP zachęca do pomocy ofiarom powodzi w Słowenii. Ofiary zebrane do puszek w dniu 15.08 br. będą przesłane na ten cel.

3. Dziś NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 18.15. Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę o pokój na świecie.

4. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Św. Maksymiliana Marii Kolbego – poniedziałek, 14.08.
  • Uroczystość Wniebowzięcia NMP – wtorek, 15.08. jest to jednocześnie Dzień Wojska Polskiego. Msze Św. będą w porządku niedzielnym: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Na koniec każdej Mszy Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  • Św. Jacka – czwartek, 17.08.

5. Trwamy w SIERPNIU, MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI – zachęcamy, aby w duchu modlitwy i ofiary, podjąć w tym czasie abstynencję – o uwolnienie i uzdrowienie osób uzależnionych.

6. Urząd Miejski w Łochowie, Nadleśnictwo Łochów, Ochotnicze Straże Pożarne i Światowy Związek Żołnierzy AK zapraszają na uroczystości poświęcone Rocznicy Bitwy pod Jerzyskami oraz Święta Wojska Polskiego, które odbędzie się w niedziele, 20.08 o godz. 11.00 przy pomniku poległych żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych w Jerzyskach.

7. Proszę Pielgrzymów z grup listopadowych o wpłatę II raty na wyjazd do Ziemi Św. Mamy czas do 05.09 br. W tytule proszę podać imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, nr telefonu, nr paszportu i czas ważności paszportu. Przypominam iż musi on być ważny jeszcze ponad sześć miesięcy od daty powrotu z Izraela.

8. TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA, 20.08. – taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Jak pamiętacie, dwaj Panowie z DK zgłosili  chęć bezpłatnego pomalowania kaplicy Krzyża Św. i Matki Bożej Kodeńskiej. Wierzę, że to zostanie zrealizowane. Pełny remont kaplicy wraz z naprawą dachu i wymianą okien ma zostać zakończony przed 20.09 (uzgodnione z Wykonawcami). Po zakończeniu pełnego remontu na nowo zawiesimy Drogę Krzyżową oraz obrazy w kaplicy. Chcemy zakończyć te prace przed 25.09.

9. W dniach 01 – 03.10. Bp Piotr Sawczuk odwiedzi naszą Parafię w ramach WIZYTACJI KANONICZNEJ. Zechce spotkać się z Parafianami, Członkami Wspólnot, Szkół i Instytucji naszej Parafii oraz Gminy. Szczegółowy Program Wizytacji podamy wkrótce.