OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023 r.

1. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary dziś złożone na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne. Za tydzień podamy, ile zebraliśmy.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział we wczorajszej uroczystości odpustowej.

3. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do przygotowania i wzięcia udziału PARAFIALNYM PIKNIKU RODZINNYM Z NIEPOKALANĄ. Dziękujemy za poświęcony czas, za wsparcie tego dzieła (liczni sponsorzy – nagrody, produkty spożywcze, torty, vouchery itp.), za zaangażowanie wspólnotom działającym w naszej parafii i szkołom z terenu naszej Gminy, za przeżywanie w radości wspólnego dzieła parafialnego oraz za każdy pozostawiony grosz. Po rozliczeniu wydatków Organizatorzy przekazali 7800, 02 gr. jako środki przeznaczone na remont sali na spotkania Wspólnot. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”.

4. ODDAWANIE KRWI, aby uratować komuś życie dziś w godz. 9.00 – 13.00 przy kościele. Wszystkich chętnie zapraszamy.

5. WCZORAJ W DROHICZYNIE na Mszy Św. o godz. 16.00 Ks. Biskup Piotr udzielił błogosławieństwa do pełnienia funkcji CEREMONIARZA dwóm naszym Ministrantom. Zadaniem ceremoniarza jest przygotowanie samej celebracji, czuwanie nad tym, aby wszystkie funkcje były sprawowane pięknie i zgodnie z przepisami liturgicznymi. Zewnętrznym znakiem tej funkcji są krzyże, które są zawieszone na czerwonym sznurze. Cieszymy się, że nasi Ministranci rozwijają się na większą chwałę Bożą i podejmują odpowiedzialne funkcje.

6. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO – w piątek, 23.06.Dziękczynna Msza św. dla naszych szkół o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, dyrekcje i grona pedagogiczne oraz wszystkich pracowników oświaty na wspólne dziękczynienie i prośbę o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

7. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Św. Alozjego Gonzagi – w środę, 21.06.
  • Uroczystość Św. Jana Chrzciciela – w sobotę, 24.06.

8. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE:

  • W niedziele – o godz. 8.40;
  • W dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.00.

9. KONCERT ZESPOŁU „SŁONECZNA STRUNA” z Ukrainy w następną niedzielę, 25.06., po Mszy Św. o godz. 12.00.  Od początku wojny bandurzystki wspierają swoich żołnierzy walczących na froncie poprzez zbiórkę środków finansowych. Bezpośrednio po koncercie będzie możliwość przekazania wsparcia finansowego poprzez złożenie ofiar na ten cel. Okażmy serce i dołóżmy swoją cegiełkę w miarę naszych możliwości.