Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 02 czerwca 2019 r.

1. Zapowiedzi przedślubne o godz. 10.30 i 19.00
2. Jeśli to możliwe, starajmy się podjąć jak najszybciej decyzję o pielgrzymowaniu do Italii. Ta prośba jest motywowana koniecznością rezerwacji biletów lotniczych a tych nie można rezerwować dla grupy pojedynczo. Chciałbym troszkę rozszerzyć liczbę miejsc do modlitwy i zwiedzenia. m.in. o Pompeje (Bazylika MB Różańcowej) , zasypane przez Wezuwiusz miasto a także Neapol związany z ks. Dolindo Ruotolo „Jezu, Ty sam się tym zajmij!”.
3. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 śpiewamy litanię ku czci NSPJ.
4. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej od godz. 7.30 do 18.00 .
5. We czwartek , na mszy św. o godz. 18.00, ks. Biskup Tadeusz Pikus udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej Młodzieży. Módlmy się, by Młodzi zechcieli otwartym sercem i umysłem przyjąć Moc z Wysoka.
6. Spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży: poniedziałek , wtorek , środa od godz. 17.00. Dziękujemy młodzieży i ich Rodzicom za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.
7. 7 czerwca , I piątek miesiąca. Adoracja i spowiedź od godziny 17.00. Litania i akt wynagrodzenia o godz. 17.45. Msza św. o godz. 18.00. Chorych odwiedzamy od godz. 14.00.
8. W sobotę, 8 czerwca, w Drohiczynie Uroczystość 20 rocznicy Pielgrzymki Ojca św. Jana Pawła II. Jest to też spotkanie Wspólnot z Diecezji. Gorąco zachęcam, aby członkowie naszych Wspólnot wzięli udział w tym zgromadzeniu . Początek o godzinie 10.00 w różnych punktach stacyjnych. Eucharystia o godz. 12.00
1. Wieczorem w naszej Parafii czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. O 17.30 różaniec. O godz. 18.00 msza św. animowana przez nasze zespoły. Po mszy św. czuwanie na placu przed kościołem. Poprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz – dyrektor Szkoły NE z Koszalina. . Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału! Namiot Słowa Bożego i Namiot Intencji. Ksiądz Rafał odprawi msze św. o 12.00 w niedzielę w tych intencjach. Namiot słodkości ( ciasta i napoje, z których dochód będzie przeznaczony na pokrycie kosztów telebimu ok. 2 tys.. ulotek, plakatów)
W związku z tym Wydarzeniem potrzebujemy i prosimy o pomoc:
POTRZEBNA POMOC
KIEDY # GDZIE # DO CZEGO
– Pomoc w rozstawieniu sceny – czwartek (06.06) godz 16.00
– Pomoc w rozstawieniu namiotów, ławek – sobota (08.06) godz 10.00
– Pomoc w sprzątaniu po koncercie – sobota (08.06) godz. 22.00
– Pomoc w sprzątaniu sceny – niedziela (09.06l godz. 16.00
– Ciasta – z serca prosimy by każde Koło Żywego Różańca – jeśli może upiekło po 1 cieście – i w sobotę przyniosło je do salki przy kościele.
9. . Ks. Kanonik Ryszard Nicpoń przyjął sakrament kapłaństwa 31 maja 1969 r. z rąk ks. Biskupa Jana Mazura w katedrze Siedleckiej. Tego roku wypada 50 rocznica święceń kapłańskich. Kościół zachęca by złoty jubileusz obchodzony był uroczyście i z tej okazji udziela odpustu zupełnego tym którzy uczestniczyć będą w tej uroczystości. Ks. Kanonik zaproszenie kieruje do wszystkich parafian Łochowa oraz Ogrodnik i Starejwsi – 9 czerwca 2019, Msza o godz. 12.00
10. Także 9 czerwca po Mszy wieczorowej ok 19.30 zapraszamy na widowisko Muzyczno – teatralne: „Katyń, droga do wolności” – upamiętniające 79 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Zapraszają uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sadownym ( o godz. 19.00 będzie Msza Św. bez kazania i bezpośrednio po niej odbędzie się widowisko) – serdecznie zapraszamy.
11. Zachęcamy do nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Tygodnik Idziemy.
12. I na koniec ważna informacja: Uroczystość Pierwszej Komunii św. będzie od przyszłego roku zawsze przeżywana w naszej Parafii w II niedzielę maja. Czyli ewentualne przesunięcia dat w ramach 7 dni. Zatem w roku 2020 I Komunia św. w niedzielę 10 maja.