OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Zesłanie Ducha Świętego (23 maja 2021 r.)

1. Serdeczne podziękowania składamy Wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wsparli budowę naszego ołtarza ofiarą na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 19051 80 gr. Anonimowo przekazano także ofiary: 200 zł, 500 zł, 1000 zł i 1000 zł na konto parafialne.
2. Dziękuję serdecznie Panu Leszkowi Krzanowskiemu, Panu Łukaszowi Mazurkowi, Panu Pawłowi Gołaszewskiemu, Panu Kamilowi Kołodziejkowi oraz Księdzu Michałowi, którzy w piątek oczyścili pomieszczenia dolne naszego kościoła z niepotrzebnych elementów metalowych. Z ich sprzedaży Parafia pozyskała 6460 zł. Kwota ta zasiliła Fundusz Budowy naszego ołtarza głównego.
3. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom ze wspólnot różańcowych, które wsparły Panią Katarzynę w wiosennym myciu okien w całym budynku.
4. Dziękujemy za posadzenie kwiatów: Panu Robertowi Zaliwskiemu oraz Paniom: Halinie i Kazimierze Damętko.
5. W przyszłą niedzielę , na mszy św. o godz. 12.00 ks. prałat Tadeusz Osiński będzie dziękował Bogu za 60 lat posługiwania kapłańskiego i 34 lata pobytu w Parafii Łochów. Wraz z Dostojnym Jubilatem celebrować będą dwaj Księża Biskupi: Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk i Ksiądz Biskup Antoni Pacyfik Dydycz. Proszę o modlitwę w intencji księdza Prałata i zapraszam na tę Eucharystię dziękczynienia.
6. Jutro Uroczystość Maryi Matki Kościoła – Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. o 7.00, 10.00 oraz 18.00. Serdecznie zapraszamy.
7. Zapraszamy do wspólnego śpiewania litanii ku czci Matki Najświętszej – w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00 , w niedzielę przed mszą św. o godz. 9.00.
8. Próby przed Bierzmowaniem od poniedziałku, 24 maja , od godz. 19.00
9. Zbliża się powoli Uroczystość Bożego Ciała. Przygotowujemy Ołtarze. Aby wesprzeć tych, którzy ciągle je przystrajają, prosilibyśmy o pomoc Członków poszczególnych Wspólnot przy naszej Parafii. I tak : Ołtarz I – ulica Kościuszki – Rycerstwo Niepokalanej, Ołtarz II – Aleja Pokoju – Domowy Kościół, Ołtarz III – Ulica Kolejowa – Przyjaciele Oblubieńca, Ołtarz IV – ulica Długa – Męska Wspólnota Różańcowa .
10. Ze względu na pandemię (nie mogliśmy zacząć odwiedzin Rodzin naszej Parafii po Wielkanocy), przed wakacjami tradycyjnych odwiedzin nie będzie. Ale pragniemy Pana Boga prosić o szczególne błogosławieństwo dla Wszystkich Łochowskich Parafian. Chcemy to czynić przez 3 dni (11, 12 i 13 czerwca; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Uroczystość Niepokalanego Serca Maryi, i zakończymy Niedzielą. Po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo każdej Rodziny, która zechce je przyjąć. W tych dniach chcemy również odprawić mszę św. na naszym łochowskim cmentarzu za zmarłych, których ciała tam spoczywają i zmarłych z Rodzin naszych Parafian.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 poświęcenie pól w Jasiorówce, Barchowie oraz na ulicy Nowowiejskiej. Poświęcenie pól Osiedla Węgrowska w niedzielę 6 czerwca o godz. 17.00.
12. Dzieci z naszej Parafii będą mogły po raz pierwszy przyjąć Jezusa w Eucharystii (I Komunia św.) w sobotę , 14 maja 2022 r. Dzieci ze SP 3 o godz. 10.00 , dzieci z SP 1 i 2 oraz Szkoły w Kaliskach o godz. 12.00.
13. Coraz więcej zgłasza się osób na pielgrzymkę do Italii (17-24 września 2021 r). Zachęcam. Naprawdę warto. Proszę swoje dane zostawiać w zakrystii albo dzwonić na telefon parafialny 515 230 470
14. Zachęcamy do nabywania tygodników katolickich : Niedziele i Idziemy