OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX Niedziela Zwykła (25 października 2020 r.):

1. W imieniu Wspólnoty pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w zeszłą niedzielę (18 października br.) na tacę z przeznaczeniem na budowę naszego ołtarza głównego. Pomimo znacznie mniejszej liczby uczestniczących w niedzielnych mszach św. zebraliśmy 11902 zł 32 gr. Bóg zapłać!
​Firma Ars Antiqua poinformowała nas, iż do 46 tygodnia roku czyli około 15 listopada dobiegnie końca wycinanie płyt marmurowych o różnej powierzchni i różnym kształcie. Prace są prowadzone przy kopalni marmuru Valpolicella koło Werony (Italia). Po zakończeniu prac płyty marmurowe (na całość ściany po lewej i prawej stronie mozaiki) zostaną przewiezione do Łochowa. Po przywiezieniu ( w ostatnich dniach listopada) Panowie kamieniarze z Kielc rozpoczną montaż płyt na ściany ołtarza. W tym rzucie pragniemy zamocować płyty bez płaskorzeźb. Zostaną one wykonane w roku przyszłym.
1a) Serdeczne Bóg zapłać za ofiary przesłane na nasze konto parafialne z dopiskiem „Taca w kwarantannie”.
2. W związku z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie ograniczeń antycovidowych informujemy, iż w naszej Świątyni jednorazowo może uczestniczyć we mszy św. 100 osób. Proszę o zachowanie dystansu i noszenie maseczki podczas mszy św. za wyjątkiem komunii św.
3. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową codziennie po mszy św. o godz. 18.00 za wyjątkiem wtorku. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00.
4. Będziemy modlili się za naszych zmarłych w Wypominkach jednorazowych, półrocznych i rocznych. Kartki są na stołach przy wyjściu. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych . Modlimy się w intencji naszych zmarłych. Msze św. w porządku niedzielnym: 7.00,9.00, 10.30, 12.00 oraz 19.00. W okresie ograniczeń swobodnego udziału w Eucharystii będzie sprawowana od przyszłej niedzieli aż do odwołania jeszcze jedna msza św. o godz. 18.00.
6. W świetle obecnych rozporządzeń określających liczbę zgromadzenia na maksymalnie 5 osób jak również dekretu naszego Księdza Biskupa Piotra , procesja zarówno we Wszystkich Świętych jak i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych jest odwołana. Na cmentarz udajemy się sami. Za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencjach Ojca św. będący w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać ODPUST ZUPEŁNY przez cały listopad (Dekret Ojca św. Franciszka). Jeśli ktoś pragnie poświęcić nowe pomniki nad grobami bliski, proszę o zgłoszenie . Dokonamy tego po indywidualnym uzgodnieniu w okresie po Wszystkich Świętych.
7. W najbliższą środę Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Ks. Prałat Tadeusz obchodzi imieniny. Pomódlmy się w tym dniu szczególnie w Jego intencji.
8. Kochani, pandemia jest także próbą naszej wiary. Czy ostaniemy się i nie zagubimy drogi do naszej Świątyni? W jaki sposób uczestniczymy we mszy św. przez media? Czy zależy nam, aby przychodzić na Eucharystię? To pytania, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć.