Ogłoszenia parafialne XXVIII niedziela zwykła 15.10.2023

 1. Dziś o godzinie 18:30 zapraszamy rodziców, rodzeństwo i wszystkich bliskich, których dotknęła śmierć dziecka na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę Świętą z okazji Dnia Dziecka Utraconego. Przez całą dzień w kaplicy będzie wyłożona Księga Dzieci Utraconych, w której można zapisywać dane dzieci, które odeszły do Domu Ojca. Jeżeli dziecko nie otrzymało jeszcze nigdy wcześniej imienia, jest to dobry moment na nadanie mu go i oddanie jego życia w ręce miłosiernego Boga.
 2. Dziękuję serdecznie p. Henrykowi Krysikowi za wniesienie i wyniesienie podnośnika, na którym działał pan elektryk.
 3. Dziękuję p. Kazimierzowi Posiewce za wytoczenie na tokarce części do pieca pod kościołem. Dziękuję p. Lesławowi Krzanowskiemu za całokształt prac i inicjatywę.
 4. Zmieniliśmy okablowanie żyrandoli oraz kable nad sufitem. Dziękuję p. Krzysztofowi Perzyńskiemu.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca na misje w niedzielę 29 października.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Jedną z form jest modlitwa za zmarłych polecanych w Wypominkach. Na bocznym ołtarzu lezą kartki wypominkowe. Wpisujemy wyraźnie imiona naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych, półrocznych i rocznych. Jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych. Pozostałe w ciągu roku. W każdy I czwartek miesiąca jest sprawowana Eucharystia za zmarłych polecanych w Wypominkach.
 7. Rozprowadzamy znicze Caritasu przy kaplicy bocznej w cenie 10 zł za sztukę. Znicze będą rozprowadzane przez wolontariuszy Caritas
 8. Wspomnienia w tym tygodniu: 16.10 św. Jadwigi Śląskiej; 17.10 św. Ignacego Antiocheńskiego; 18.10 święto św. Łukasza Ewangelisty;
  10 św. Jana Kantego.
 9. Od niedzieli 29.10 Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 18.00. Msze św. w pałacu tradycyjnie będą zawieszone do Wielkanocy.
 10. W przyszłą niedzielę 22.10 młodzież z naszej parafii przygotuje dla wszystkich parafian słodki poczęstunek. Zapraszamy na firmowe krówki, babeczki i inne ciasta. Młodzież zacznie poczęstunek po Mszy św. o 9.00 i będzie również na kolejnych mszach, aż do wyczerpania zapasów… Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ich całoroczną działalność. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy!