Ogłoszenia parafialne XXIX niedziela zwykła 22.10.2023

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na inwestycje .
 2. Dziś liczenie wiernych. Uprzejmie prosimy o powolne wychodzenie ze świątyni tylko bocznymi wyjściami.
 3. Dziś o 13.00 spotkanie wszystkich pielgrzymów, którzy mieli wyruszać do Ziemi Świętej. Zarówno listopadowych, jak i styczniowych.
 4. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.00 gromadzą się Wszyscy Święci Pańscy 🙂 Potem spotkanie Świętych w salce.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Jedną z form jest modlitwa za zmarłych polecanych w Wypominkach. Na bocznym ołtarzu lezą kartki wypominkowe. Wpisujemy wyraźnie imiona naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych, półrocznych i rocznych. Jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych. Pozostałe w ciągu roku. W każdy I czwartek miesiąca jest sprawowana Eucharystia za zmarłych polecanych w Wypominkach.
 6. Uprzejmie prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu, umieszczanie odpadów w kontenerach.
 7. Rozprowadzamy znicze Caritasu przy kaplicy bocznej w cenie 10 zł za sztukę. Znicze będą rozprowadzane przez wolontariuszy Caritas.
 8. Wspomnienia w tym tygodniu: 28.10 święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (imieniny naszego księdza prałata).
 9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na misje i misjonarzy.
 10. Od niedzieli 29.10 Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 18.00. Msze św. w pałacu tradycyjnie będą zawieszone do Wielkanocy.
 11. Młodzież z naszej parafii przygotowuje dziś dla wszystkich parafian słodki poczęstunek. Zapraszamy na firmowe krówki, babeczki i inne ciasta. Młodzież zacznie poczęstunek po Mszy św. o 9.00 i będzie również na kolejnych mszach, aż do wyczerpania zapasów… Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ich całoroczną działalność. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy!