Ogłoszenia parafialne XXIV niedziela zwykła 17.09.2023

  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę. Za tydzień podamy ile zostało zebrane. „Bóg zapłać” za ofiarę anonimową w wysokości 1100 zł.
  2. Spotkanie z przedstawicielem Biura Frater przed Pielgrzymką do Ziemi św. w niedzielę , 8 października , po mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele.
  3. Na stronie internetowej naszej Parafii i fb, a także na tablicy ogłoszeń został umieszczony regulamin naszego cmentarza opracowany według prawodawstwa polskiego o pogrzebach i pochówku zmarłych. Już dziś ogłaszamy , iż od 12 listopada  cmentarz będzie zamykany przed godziną 18 a otwierany przed godziną 7.00. W sezonie letnim godziny otwierania cmentarza będą zmienione. Wszelkie prace przy pomnikach lub w ich otoczeniu prowadzone po 15 października 2023 roku wymagają pisemnej zgody Administracji Cmentarza. Będzie ona weryfikowana przez Pracowników Cmentarza.
  4. Przypominamy, iż w dniach 1-3 października odbędzie się w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna ks. bp Piotra . Uroczysty ingres o godz. 8.30 . O 11.30 modlitwy na cmentarzu a msza św. z godz. 12 rozpocznie się o 12.30.
  5. Wspomnienia w tym tygodniu: 18.09 święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; 20.09 świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; 21.09 święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; 23.09 św. ojca Pio
  6. Trwają zapisy na roczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy o zapisywanie się młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej i starszych. W kancelarii można pobrać deklaracje, które następnie należy przynieść wypełnione do zakrystii lub kancelarii. Lista kandydatów zostanie dziś zamknięta. Osoby ochrzczone poza naszą parafią prosimy o składanie deklaracji wraz z metryką chrztu z parafii, gdzie chrzest miał miejsce. Pierwsze spotkanie kandydatów i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 24 września o 18.15 w kościele.
  7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy o 12.00.
  8. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w scholii dziecięcej – pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek (21 września) od godz. 17.00 do 18.00. Czekamy na tych, którzy w poprzednim roku byli z nami oraz mamy nadzieję na nowe głosy. Brak limitu wiekowego