Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2024

1. Zapowiedzi przedślubne:
    • Anna Iwona Boguszewska, panna z par. tutejszej i Radosław Molski, kawaler z par. Ogrodniki. Zapowiedź I
    • Radosław Drużba, kawaler z par. tutejszej i Lidia Maria Kolanek, panna z par. Zesłania Ducha Św. w Bełchatowie. Zapowiedź II
    • Patryk Jaczewski, kawaler z par. tutejszej i Katarzyna Poziemska, panna z par. Brańszczyk. Zapowiedź II
  2. Wspomnienia liturgiczne i święta:
    • 13 września – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    • 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  3. W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Wychowania. Módlmy się o dobrych rodziców i wychowawców.
  4. Serdeczne „Bóg zapłać” naszym zelatorkom – dekanalnej – p. Małgorzacie Podgórskiej oraz parafialnej – p. Karolinie Przyborowskiej za pomysł i realizację Jerycha Różańcowego w naszym Dekanacie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia.
  5. Dziś każdy może odpowiedzieć na apel bpa Piotra Sawczuka poprzez złożenie podpisu pod protestem do Ministerstwa Edukacji. Na stolikach leżą listy. Podajemy imię i nazwisko, kod pocztowy, miejscowość i podpis. Nie podajemy peselu.
  6. We środę, 11 września, zapraszamy młodzież z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz uczniów klas ponadpodstawowych, pragnących śpiewać w naszej scholii młodzieżowej, na pierwsze spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono w salkach parafialnych o 18.45.
  7. Pierwsze spotkanie scholi dziecięcej po wakacjach w najbliższy czwartek 12 września o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczestniczyły w scholi w poprzednim roku oraz nowe osoby pragnące swoim śpiewem ubogacać nasze niedzielne Eucharystie o godz. 12:00. Brak przedziału wiekowego, wystarczy, że lubisz śpiewać i chcesz to robić na chwałę Boga!
  8. W piątek, 13 września po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski. Zapraszamy!
  9. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca września, zebrana taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne: prace przy układaniu granitu w naszym kościele. Przypominam, iż w kolejności na wiosnę pragniemy ułożyć nowe schody wejściowe do kościoła. Następnie natychmiast podejmiemy się poważnego wyzwania, jakim jest osuszenie najniższej kondygnacji budynku parafialnego. Te działania są koniecznie dla bezpieczeństwa budowli oraz zdrowia przebywających tu osób.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku przyjmą Pierwszą Komunię Świętą.
  11. W naszej parafii rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, który zostanie udzielony w maju przyszłego roku. Okres przygotowania mogą rozpocząć osoby z klas ósmych lub starsze. Jako, że przystąpienie do tego sakramentu jest w pełni dobrowolne, to osoby, które chcą rozpocząć przygotowanie muszą złożyć deklarację zgłoszeniową, którą można wziąć w zakrystii lub kancelarii.
  12. 21 września organizowany jest wyjazd do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie na jubileuszową konferencję ruchu „Matki w modlitwie” w Polsce. Zapisy u p. Małgorzaty Podgórskiej
  13. We wtorek, 24 września o godz. 8.00, wyruszy pielgrzymka autokarowa do Drohiczyna oraz Diecezjalnego Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach . W programie zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie oraz Wyższego Seminarium Duchownego. W Sanktuarium w Ostrożanach Msza św. oraz, jeśli pozwoli pogoda, ognisko. Koszt przejazdu – 30 zł. Przewodnikiem będzie ks. Roman, który w latach 2007-2016 był kustoszem i proboszczem Sanktuarium w Ostrożanach. Zapisujemy się u p. Dariusza w zakrystii.
  14. Dziękujemy wszystkim dysponentom miejsc na naszym cmentarzu, którzy zgłosili się do kancelarii w ostatnim tygodniu.