Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła 01.09.2024

1. Zapowiedzi przedślubne:
    • Radosław Drużba, kawaler z par. tutejszej i Lidia Maria Kolanek, panna z par. Zesłania Ducha Św. w Bełchatowie zapowiedź I
    • Patryk Jaczewski, kawaler z par. tutejszej i Katarzyna Poziemska, panna z par. Brańszczyk zapowiedź I
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele inwestycyjne : 400 zł z Parafii Kobyłka, oraz 500 zł na konto parafialne.
  3. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Charytatywnym Biegu dla Antosia Stefańczuka. Jestem on naszym parafianinem. 2 czerwca 2024 roku uległ ciężkiemu wypadkowi na skutek którego, doznał urazu kręgosłupa i przebywa w szpitalu na rehabilitacji. Bieg dla Antosia i Bieg Łoszaka odbędzie się dzisiaj od 10.00 w Leśniczówce Łochów, ul. 1 maja 71. Podczas spotkania będzie można spróbować pysznego ciasta. Zebrane środki będą w całości przekazane rodzinie Antosia.
  4. Serdeczne podziękowania składamy firmie Martin za wyładunek palet z granitem. Zawsze są życzliwi i pomocni.
  5. Dziś w parafii Prostyń o godz. 18.00 początek Jerycha Różańcowego Dekanatu Łochowskiego. Porządek adoracji w parafiach na stronie fb. U nas początek adoracji po Mszy św. w sobotę, 7 września. Zakończenie Jerycha w niedzielę, Mszą św. o godz. 19.00. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  6. W poniedziałek, 2 września o godz. 8.00 w naszej Świątyni Msza św. o błogosławieństwo Boże na nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników oświaty i rodziców.
  7. Jutro o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Dusz Czyśćcowych. Taca zebrana na tej Eucharystii jest przeznaczona na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące, które będzie sprawował ojciec misjonarz.
  8. We środę, 4 września, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie liderów wspólnot parafii Łochów. Spotkanie katechetów, we środę, 18 września, po Mszy św. o godz. 18 w sali na plebanii. Zapraszamy!
  9. We środę, 4 września, o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota Matki w modlitwie.
  10. 5 września, I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-17.30. O 17.30 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach z osiedla Leśna. O 18.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
  11. We czwartek 5 września wyruszy IX Piesza Pielgrzymka Drohiczyn – Loretto. Nasza wspólnota parafialna dołączy do pielgrzymki w Niedzielę, 8 września, o godzinie 8.45. Zapraszamy do wzięcia udziału.
  12. 6 września, I piątek miesiąca. Dziękujemy Jezusowi za Jego miłość do nas. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy od godz. 17.00. Do zgłoszonych chorych pojedziemy w godz. 10-15.
  13. 6 września po Mszy św. o godz. 18 spotkanie młodzieży KSM
  14. 7 września I sobota miesiąca. W tę sobotę wyjątkowo ze względu na początek Jerycha w naszej parafii, różaniec z rozważaniami według wskazań NMP po Mszy św. o godz. 18.00.
  15. W niedzielę, 8 września, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z przedstawicielem Biura Frater przed wyjazdem na Pielgrzymkę Śladami św. Pawła po Grecji. Proszę pielgrzymów o przyniesienie karteczek z imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia, miejscem zamieszkania, numerem telefonu oraz określeniem, z kim chcemy mieszkać podczas pielgrzymki. Te gotowe dane znacząco skrócą czas spotkania.
  16. Skończyliśmy układanie kostki przy Sektorze C od strony DK nr 50. Będą jeszcze tam prowadzone prace porządkowe w najbliższych dniach. Jeśli pozwolą nam fundusze, po zakończeniu AKCJI 1-2 listopada , będziemy na wiosnę chcieli kontynuować prace na innych alejach.
  17. Przypominamy, iż wszelkie prace na cmentarzu przy pomnikach i w ich otoczeniu mogą być prowadzone po otrzymaniu pisemnej zgody administracji cmentarza. Po ich zakończeniu należy przedstawić zdjęcie z nowym pomnikiem w kancelarii parafialnej lub przesłać je mailem na adres parafialochow@wp.pl
  18. Na stronie parafii Łochów, w zakładce cmentarz, możemy znaleźć grób swego bliskiego. Jeśli przy zdjęciu grobu widnieje informacja o konieczności kontaktu, zapraszamy do kancelarii parafialnej w dniach wtorek – piątek w godzinach 16.00 -17.30. Ważną kwestią jest ustanowienie dysponenta do danego miejsca na cmentarzu.
  19. Przypominamy, iż w parafii Łochów I Komunia św. jest udzielana w drugą sobotę miesiąca maja. Zatem w roku 2025 w dniu 10 maja o godz. 10.00 oraz 12.00.
  20. Wspomnienia liturgiczne:
    • 03 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła