Ogłoszenia parafialne XX niedziela zwykła 18.08.2024

1. Wspomnienia w tym tygodniu:
  • 20.08 – św. Bernarda Opata i Doktora Kościoła
  • 21.08 – św. Piusa X Papieża
  • 22.08 – NMP Królowej
  • 24.08 – święto św. Bartłomieja Apostoła
  1. Dziękujemy serdecznie ks. dr. Pawłowi Kocowi za jego owocną pracę w naszej Wspólnocie. Rok tylko, ale zostawia obfite owoce trudu duszpasterskiego. Niech Pan obficie błogosławi w dalszym życiu i posługiwaniu przez najbliższe lata na amerykańskiej ziemi.
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na zakup granitu na posadzkę do naszej Świątyni. Nie mamy żadnego zadłużenia, a ostatnia rata za materiał zostanie zapłacona w najbliższych dniach. Teraz oszczędzamy na prace związane z ułożeniem posadzki oraz tzw. ewentualną wylewką pod granit. Bardzo Wam dziękuję! Po zakończeniu prac w kościele, w przyszłym roku, natychmiast będziemy zmieniać schody wejściowe do Świątyni.
  3. Podziękowania składam Pani Wiesławie Tężyńskiej za piękne kwiaty do naszej Świątyni. W ostatnich tygodniach nasz kościół był ozdobiony kwiatami Pani Marzeny Sawery oraz Pani Zofii Zdunek. Dziękuję tym Paniom!
  4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 powitamy dwóch nowych księży wikariuszy: ks. dr. Marcina Szymanika oraz ks. mgr Wojciecha Łuszczyńskiego.
  5. W Dekanacie Łochowskim w dniach 1-8 września przeżywać będziemy Jerycho Różańcowe. W naszej Parafii rozpocznie się ono mszą św. w dniu 7. września (sobota), a zakończy się mszą św. o godz. 19.00, w niedzielę 8 września. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
  6. sierpnia w Serpelicach odbędzie się czuwanie modlitewne dla członków Kół Różańcowych i wszystkich chętnych. Intencją czuwania będzie modlitwa o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na to czuwanie. Koszt wyjazdu to 30 zł. Osoby chętne zapisują się u zelatorki parafialnej, Pani Karoliny.
  7. We wtorek, 20. sierpnia, po Mszy wieczornej spotkanie zelatorek KŻR w salce na dole.
  8. Prosimy bardzo o zachowanie porządku  na cmentarzu, wrzucanie zniczy do kontenerów. Niestety, znajdujemy obudowy do zniczy w rożnych miejscach. Stanowisko przy wejściu na cmentarz nie jest kontenerem na odpady. Czystość i porządek na cmentarzu świadczy o szacunku wobec naszych zmarłych.