Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela Zwykła 06.10.2024

1. Wspomnienia liturgiczne i święta:
    • 15 października – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    • 16 października – św. Jadwigi Śląskiej
    • 17 października – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    • 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Dzień modlitw za pracowników służy zdrowia
  2. Serdeczne podziękowanie za ofiary, które dziś złożymy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Dziękujemy za ofiary anonimowe w wysokości 500 zł i 500 zł na cele inwestycyjne. Po uroczystości Wszystkich Świętych zaczynamy prace wymiany posadzki w kościele.
  4. W najbliższą niedzielę, trzecią miesiąca października, taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne.
  5. Można już nabyć znicze Caritas. Po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas z naszej parafii będą je rozprowadzać. Cena : 10zł.
  6. Dziś coroczne liczenie wiernych przychodzących na Mszę św. Prosimy o spokojne opuszczanie świątyni, aby posługujący mogli każdego policzyć.
  7. Dziś o 18.00 Różaniec Fatimski. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
  8. Jutro Święto Edukacji Narodowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  9. We wtorek, 15 października, o godzinie 17:30 zapraszamy na wspólną modlitwę: rodziców, rodzeństwo i wszystkich bliskich, których dotknęła śmierć dziecka na Nabożeństwo Różańcowe oraz uroczystą Mszę św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego. Już od dziś w kaplicy będzie wyłożona Księga Dzieci Utraconych, w której można zapisywać dane dzieci, które odeszły do Domu Ojca. Jeżeli dziecko nie otrzymało jeszcze nigdy wcześniej imienia, jest to dobry moment na nadanie mu go i oddanie jego życia w ręce miłosiernego Boga.
  10. Już dziś można zabrać ze sobą kartki wypominkowe (w innym formacie i na nowo zaprojektowane). Wpisujemy imiona naszych zmarłych oraz ulicę lub dzielnicę parafii i czas , jaki ofiarodawca wybiera : jednorazowe czy roczne. Imiona zmarłych będziemy czytali począwszy od Dnia Zadusznego przez Oktawę, a później dzielnicami w każdy I czwartek miesiąca o godz. 17.30. O 18.00 w ten dzień będzie sprawowana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  11. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie parafialnym: „Mój rodzinny różaniec”. Wykonaj swój różaniec z wykorzystaniem najróżniejszych metod i pomysłów. Podpisane prace (imię/nazwisko/nazwa przedszkola/szkoły) należy dostarczyć do kościoła na nabożeństwo różańcowe dla dzieci i przekazać obecnemu katechecie do 17 października. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 29 października.