Ogłoszenia parafialne XVII niedziela zwykła 28.072024

1. Wspomnienia w tym tygodniu:
  • 29.07 – św. Marty, Marii i Łazarza
  • 31.07 – św. Ignacego z Loyoli, Kapłana
  • 01.08 – św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła
  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 13756 zł 68 gr. Dziękujemy za ofiarę na cele inwestycyjne na konto parafialne w wysokości 450 zł.
  2. 1 sierpnia, o godz. 8.00 msza św. sprawowana przez ks. bp Piotra przed wyjściem Grupy Żółtej – Łochowskiej na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zdawanie bagażów oraz ostatnie zapisy 31 lipca (środa) w godzinach 18.30-19.30. Zachęcamy także do duchowego pielgrzymowania codziennie na mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 19.00. Wyjątkowo w Pierwszą sobotę miesiąca, czyli 3 sierpnia, na Mszy św. o godz. 7.00.
  3. 1 sierpnia, pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 7.30-17.30. O 17.30 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z Osiedla Węgrowska. Msza św. za zmarłych o godz. 18.00.
  4. 2 sierpnia, I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00. Spowiadamy od 17.00. Zgłoszonych chorych odwiedzimy w godz. 10.00-14.00.
  5. 3 sierpnia, I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00, różaniec poprzedzony rozważaniami według wskazań NMP.
  6. Na stronie internetowej naszej Parafii www.parafialochow.pl, u góry z prawej strony znajduje się zakładka – cmentarz. Po otwarciu możemy poprzez wpisanie imienia i nazwiska zmarłego, znaleźć zdjęcie oraz usytuowanie grobu w planie cmentarza.
  7. Uprzejmie proszę o zgłaszanie się dysponentów miejsc dzierżawionych , na których nie ma jeszcze pomników z nazwiskami. W celu ułatwienia lokalizacji miejsca, proszę o informacje o grobach sąsiadujących jak również o imionach i nazwiskach zmarłych, których szczątki spoczywają obok miejsc nieoznakowanych. Informujemy, że w przypadku miejsc pochówku dzieci na naszym cmentarzu, opłata dzierżawy nie obowiązuje.
  8. Wszystkich narzeczonych po naukach przedmałżeńskich zapraszamy do poradni rodzinnej 4 sierpnia (niedziela) o godz. 10.00 do salki parafialnej pod kościołem.
  9. Mamy wakacje. W związku z tym księża będą na różnych wyjazdach. Nie zawsze może być możliwość spowiedzi na Mszy św. w dni powszednie, dlatego prosimy o przychodzenie do spowiedzi przed Mszą św. Jest również możliwość zamówienia Mszy świętych, które księża odprawią poza parafią, a które będą wyczytywane w czasie Mszy w naszym kościele, jak to nieraz ma miejsce.