Ogłoszenia parafialne XVI niedziela zwykła 21.07.2024

1. Wspomnienia w tym tygodniu:
  • 22.07 – święto św. Marii Magdaleny
  • 23.07 – święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy
  • 24.07 – św. Kingi, Dziewicy
  • 25.07 – święto św. Jakuba Apostoła
  • 26.07 – świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP
  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii modlimy się o Boże błogosławieństwo dla kierowców i użytkowników dróg z racji św. Krzysztofa. Kto zechce, będzie mógł wesprzeć dzieła misyjne Kościoła (konkretnie – misje w Kamerunie prowadzone przez siostry zakonne z naszej diecezji).
  3. Powoli zbliża się data pielgrzymki do Grecji. Spotkanie z Przedstawicielem Biura Frater prawdopodobnie w niedzielę, 8 września, po Mszy św. o godz. 12.00. Uprzejmie proszę Pielgrzymów o przelanie na znane konto pozostałej II raty udziału w Pielgrzymce, czyli 3000 zł. Termin do 10 sierpnia br. Gdyby ktoś chciał dołączyć, to są jeszcze 4 miejsca. Data 30 września – 7 października 2024.
  4. Uprzejmie proszę o zgłoszenie się do Kancelarii wszystkich dzierżawców miejsc na cmentarzu, na których nikt jeszcze nie jest pochowany i na których nie ma jeszcze pomników. Pragniemy ich zapisać w systemie. Wszystkie niepotwierdzone miejsca będzie można wydzierżawić w celu pochowania ciał lub prochów.
  5. Już niedługo po raz kolejny wyruszy Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Grupa łochowska wyruszy na pielgrzymi szlak 1-go sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00. W związku z tym będziemy przyjmować zapisy na pielgrzymkę w sobotę, 27 lipca, przy salkach parafialnych w godzinach 15.00-18.00 oraz 31 lipca (środa) w godzinach zdawania bagażu, czyli 18.30-19.30. Istnieje też możliwość pielgrzymowania duchowego, na które zapisujemy się po mszach świętych w zakrystii.
  6. Mamy wakacje. W związku z tym księża będą na różnych wyjazdach. Nie zawsze może być możliwość spowiedzi na Mszy św. w dni powszednie, dlatego prosimy o przychodzenie do spowiedzi przed Mszą św. Jest również możliwość zamówienia Mszy świętych, które księża odprawią poza parafią, a które będą wyczytywane w czasie Mszy w naszym kościele, jak to nieraz ma miejsce.