OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela Zwykła (30 czerwca 2019)

XIII Niedziela Zwykła 30 czerwca 2019

1. Dziękujemy za obecność i posługę Słowa ks. kan dr Piotrowi Arbaszewskiemu oraz Wspólnocie Sychar. Spotkanie organizacyjne Wspólnoty Sychar dziś po mszy św. o godz. 12.00. Wczoraj ks. Piotr obchodził uroczyście 25 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy mu ciągłego otwierania się na Moc Ducha Świętego dla dobra Wspólnoty Parafialnej jak i tej diecezjalnej, którą animuje poprzez Duszpasterstwo Rodzin.
2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na budowę ołtarza głównego w naszej Świątyni w wysokości 200 zł, 500 zł, 1000 zł i 1400 zł. Dokończono izolację i budowę ściany nośnej. Wkrótce zostaną postawione szablony pod wylew półścianek pod mozaikę.
3. (Serdeczne podziękowania kieruję do tych, którzy biorą czynny udział w procesji eucharystycznej).
4. Jutro o 18 .00 msza św. Apostolatu Dusz Czyścowych. Kolekta zebrana podczas tej Eucharystii jest przeznaczona na msze św. w intencji dusz czyścowych. Będą one sprawowane przez jednego z kapłanów pracujących na misjach.
5. We środę o 18.00 gromadzi się Wspólnota Matki w Modlitwie.
6. We czwartek, 4 lipca, modlimy się o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Jest to też czas na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie po mszy św. o godz. 7.00. Zakończenie o godz. 21.00 apelem maryjnym. Wspólny różaniec o godz. 9.00, 12.00, 15.00 oraz 20.30. Poza tym modlitwa indywidualna w ciszy. Gorąco zachęcamy.
7. 5 lipca I Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00. Spowiadamy od godz. 17.00. O godz. 17.50 Litania ku czci NSPJ oraz Akt Wynagrodzenia. Msza św. o godz. 18.00. Do chorych udamy się od godz. 14.00.
8. 6 lipca, I sobota miesiąca. Modlimy się do Boga przez Niepokalane Serce NMP. Msza św. o godz. 7.00c. ze względu na śluby po południu. Po niej rozważanie , różaniec święty oraz litania ku czci Matki Bożej. Zapraszamy.
9. Rozpoczęły się wakacje. Jest to czas odpoczynku, nabrania sił – również duchowych. Pamiętajmy o mszy św. tam, gdzie się udajemy. Pamiętajmy też o stosownym ubiorze w miejscach kultu czy podczas nabożeństw.
10. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć podpis pod ustawą : „STOP SEKSUALIZACJI DZIECI!”. Proszę jedynie podać swój pesel orz złożyć podpis. Gorąco do tego zachęcamy.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników : Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy.