OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela Zwykła (23 czerwca 2019)

XII Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019

1. Decyzją Ojca św. Franciszka ks. bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus przeszedł na emeryturę. Nowym Pasterzem Diecezji Drohiczyńskiej został ks. bp dr Piotr Sawczuk – biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej. Ingres do katedry w Drohiczynie ks. Biskup odbędzie 20 lipca 2019 roku. Ogarnijmy nowego Pasterza naszymi modlitwami. Polecajmy Bogu odchodzącego księdza biskupa Tadeusza .
2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę w wysokości 200 zł na budowę ołtarza. W tej chwili Panowie izolują ścianę od okna watą . Następnie od góry będą montować szablon pod wylanie tzw. półścianki.
3. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do głębszego przeżycia Uroczystości i procesji Bożego Ciała: Chórowi, Bielankom, Młodzieży i Dzieciom, Rodzicom Dzieci, panom Strażakom i Policji. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze.
4. Dziś dzień Ojca. Módlmy się o otwarcie na Bożą Łaskę i autentyczny przykład życia Ojców naszej Parafii wobec dzieci.
5. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
6. W poniedziałek , 24.06., po mszy św. o godz. 18.00 Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
7. Od jutra do czwartku po mszy św. o godz. 18.00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszej Eucharystii oraz idziemy z procesją wokół Kościoła. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w procesji.
8. We czwartek poświęcenie ziół i kwiatów i zakończenie obchodów eucharystycznych.
9. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
10. W piątek po mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy 40 godzinne Nabożeństwo Adoracyjne wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W sobotę wystawienie od 7.30 do 21.00 a w niedzielę od 8.00 do 11.50.
11. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Taca jako „obolus sancti Petri” na potrzeby Stolicy Piotrowej. Jest to też dzień imienin ks. dr Piotra Jarosiewicza
12. W niedzielę w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa Niepokalanego Serca NMP . Msza św. odpustowa o godz. 12.00. Po mszy św. procesja Eucharystyczna. Gorąco i serdecznie zapraszamy.
13. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. kan. dr Piotr Arbaszewski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin a także Moderator Wspólnoty Małżeństw Sychar. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na indywidualne spotkanie do salki na godz. 17.00. Jeśli zawiąże się wspólnota, będziemy jej asystować i ją wspierać.
14. Uprzejmie proszę moderatorów i odpowiedzialnych wspólnot należących do Parafii o opracowanie w okresie wakacyjnym kalendarza i programu działań na nowy Rok Duszpasterski. Już dziś ogłaszam, iż spotkanie robocze odpowiedzialnych odbędzie się we środę, 28.08 po mszy św. o godz. 18.00. Uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Duszpasterskiego w naszej Parafii dnia 8 września na mszy św. o godz. 12.00.
15. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodników katolickich : Niedziela, Gość Niedzielny oraz Idziemy.