OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI Niedziela zwykła (14 czerwca 2020 r.):

1. Dziś na mszy św. o godz. 12.00 dziękujemy Bogu za dar Kapłaństwa Ks. Łukasza Gałązki – Kapłana Archidiecezji Warszawskiej pochodzącego z Łochowa. Cieszymy się i modlimy w jego intencji.
2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję p. Justynie Lurbeckiej za kwiaty do naszej Świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji eucharystycznej: Dziewczynki sypiące kwiatki, ich Rodzice, starsze dzieci i młodzież, Członkowie Wspólnot modlitewnych i formacyjnych. Dziękuję p. Organistce, p. Kościelnemu, Dziękuję moim Księżom Wikariuszom. Dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze. Dziękuję wszystkim za każdy gest dobra czyniony dla naszej Wspólnoty.
3. Dziękuję p. Bogdanowi Baranowskiemu za prace przy bramie.
4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę anonimową w wysokości 200 zł, 500 zł i 500 zł na nasz ołtarz główny.
5. W Boże Ciało dokonaliśmy poświęcenia nowego tabernakulum. Od tego czasu służy jako mieszkanie naszego Pana. W najbliższą niedzielę, trzecią miesiąca, zgodnie z naszą tradycją taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne czyli budowę ołtarza do naszej Świątyni. Bóg zapłać wszystkim, którzy się troszczą o naszą Parafię w różnorakiej formie i wspierają ją modlitwą i ofiarą.
6. W najbliższe dni po mszy św. o godz. 18 śpiewamy Nieszpory o Najświętszej Eucharystii. W niedzielę dzisiejszą też Nieszpory o godzinie 18.30 czyli przed mszą św. o godzinie 19.00 . We czwartek, 18 czerwca, zakończenie obchodów eucharystycznych, procesja dokoła kościoła oraz poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy do czynnego wzięcia udziału w procesji.
7. W piątek, 19 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. W sobotę, w naszej Parafii Patronalna Uroczystość Odpustowa Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00. O godzinie 12.00 Suma odpustowa oraz procesja eucharystyczna. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tym dziękczynieniu Maryi za miłość do nas. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych! Msze św. odprawi i homilię wygłosi jeden z nowoprzybyłych księży Sąsiadów. Jeśli chodzi o procesje to są we czwartek (18 czerwca ) i w sobotę (20 czerwca).
9. W niedziele na Mszy Świętej o 12.00 przyjęcie do grona ministrantów tegorocznych kandydatów.